Suurbritannia padupunased leiboristid tahavad maksupoliitikaga hakata nuhtlema abielus olevaid inimesi

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Briti leiboristide liider Jeremy Corbyn on tuntud kui ehtne Che Guevara tüüpi vasakäärmuslane.

Suurbritannias käib endiselt üldvalimiste eelne kampaania ja kõik parteid on nüüdseks tulnud välja ka oma tähtsaimate valimislubadustega. Vasakpoolsete leiboristide lubaduste hulgas on ka maksude tõstmine.

Leiboristide juht Jeremy Corbyn kinnitas algselt, et maksutõusud puudutavad ainult ühiskonna jõukamat osa – inimesi, keda leiboristid nimetavad miljonärideks, ehkki tegelikkuses tõuseksid leiboristide juhitud valitsuses maksud kõigile neile, kes teenivad üle 80 000 naela aastas. Nüüdseks on Corbyn aga tunnistanud, et maksud tõusevad ka abielupaaride jaoks, seda hoolimata nende sissetulekust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siiani on abielus paaridele kehtinud maksusoodustus, mille Briti vasakpoolsed oma valimisvõidu puhul kaotaksid. Corbyni sõnul on selline otsus vajalik „võrdsuse“ tagamiseks ja praegune süsteem diskrimineerib tema meelest lihtsalt koos elavaid paare.

Brexiti partei juht Nigel Farage kommenteeris leiboristide plaani Breitbartile, avaldades selle üle sügavat hämmastust. Tema sõnul tähendab see abielus inimeste karistamist: „Leian, et meie poliitiline eliit on tegelenud perekonna ründamisega juba päris pikka aega ja nüüd ütlevad leiboristid sisuliselt, et perekonnal ei ole enam mingit tähendust… Tõsiasi on aga see, et stabiilses keskkonnas üles kasvanud lapsed saavad elus paremini hakkama. Miks peaksime me selle vastu võitlema?“

Farage’i sõnul on praegune üldine suundumus nii abieluvastane, et oleks ammu aeg abielu kaitseks välja astuda. „Maksusoodustused on üks võimalus. Teiseks, perekonnast tuleb rääkida. Lihtsalt teadvustada, et see on tähtis,“ ütles ta.

Suurbritannia peavoolupoliitikud ei ole juba väga pikalt teinud midagi lastega kodus olevate vanemate, ühe töötava pereliikmega perede ega abielus paaride toetamiseks. Juba alates 2006. aastast ei ole Konservatiivne Partei soovinud abielu kaitsta, kuna kardetakse vallalistest valijatest ilma jäämist.

Mitmed uuringud on aga kinnitanud, et laste jaoks on kõige sobivam kasvukeskkond just abielus vanematega peres. Mitte-abielus olevate vanemate lastel on pea viis korda suurem risk elus ebaõnnestumiseks (sattumine kuritegelikule teele, hariduse poolelijätmine, emotsionaalsed ja vaimsed probleemid). Uuringud kinnitavad ka, et abielus olevad inimesed on üldjuhul õnnelikumad ja tervemad, kui tavalises kooselus elavad paarid.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused