Suurbritannia poliitilist maastikku on asunud kujundama Brexiti partei ja Nigel Farage

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Brexiti toetajate miiting Londonis.

Kuna Suurbritannias lükkus Brexit edasi ja seetõttu osalevad britid ka Euroopa Parlamendi valimistel, siis kajastub lahkulöömissoov ka valimiseelsetes küsitlustes.

Tooride seis on hetkel nutune: euroskeptik Nigel Farage’i uus Brexiti partei võib prognoosi järgi saada rohkem hääli (34%) kui toorid (10%) ja leiboristid (16%) kokku.

Brexiti partei on tõusnud ka Briti parlamendivalimiste küsitlustes esikolmikusse. Kui Briti üldvalimised toimuksid praegu, toetaks Brexiti Parteid 20 ja konservatiive 19 protsenti brittidest, näitas laupäeval ajalehes The Daily Telegraph avaldatud küsitlus.

Konservatiive ajab Farage’i esiletõus paanikasse ja veel halvemaks muudab olukorra see, et nii mõnigi toor on otsustanud Farage’i avalikult toetada.

Brexiti parteil on vaid üks lubadus: viia Suurbritannia kasvõi leppeta EL-ist minema. Nigel Farage on lubanud, et pärast edu europarlamendi valimistel hakkab ta muutma kogu Suurbritannia poliitilist süsteemi.

Kõik need poliitilised arengud näitavad, et toetus Brexitile Suurbritannias ei kahane, vaid kasvab – britid on ära näinud Theresa May kapiltulantliku poliitika, protsesside venitamise, mille eesmärgiks on Brexit tagasi pöörata, ja nad toetavad jõudu, mis lubab eraldumise lõpuni viia.

Allikad: Postimees, Delfi

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused