Suurbritannia rahastab Calais’ sadama ümber müüri püstitamist

Maailm,
- Updated
sissetung

Prantsusmaal algavad peagi ehitustööd Calais’ sadama ümber müüri püstitamiseks, et takistada üle La Manche’i väina tunglevat migrandilainet, teatas Suurbritannia valitsus. 4 meetri kõrguse betoonmüüri ehitamist rahastab Suurbritannia 2 miljoni naelaga. Müür on kilomeetri pikkune ja selle ehitus algab septembri jooksul.

“Sadama julgeolekut täiustatakse parema varustusega,” teatas immigratsiooniminister Robert Goodwill. “Me hakkame üsna pea ehitama seda suurt uut müüri. Tara on juba püstitatud, nüüd ehitame me müüri.”

Müür hakkab eraldama sadamasse viivat teed, et takistada migrante liiklust segamast ja veoautodele ronimast.

Augustikuu andmetel peatasid Ühendkuningriigi piirivalvurid mullu Prantsusmaa territooriumil 84 088 migranti.

Prantsusmaa politseiametniku Patrick Visser-Bourdoni sõnul murdsid migrandid sadamatee kaitsest juunikuus läbi vähemalt 22 000 korral. Jaanuaris oli see number 3000.

Esmaspäeval blokeerisid Calais’ sadamasse viiva tee veoautod, politseinikud, ametiühingute liikmed, poeomanikud ja talunikud, kes nõudsid, et Calais’ migrandilaager lammutataks. Veoautod, minibussid ja traktorid blokeerisid Eurotunneli sissepääsu, kus protestijad teatasid, et avavad tee alles siis, kui Prantsusmaa valitsus võtab migrandikriisiga seoses midagi ette.

Eurotunneli esindaja sõnul olid protestijad nõus lahkuma vastuseks valitsuse järeleandmistele.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused