Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suurbritannia vanglad on sedavõrd “ülerahvastatud”, et politsei väiksemaid kuritegusid enam ei menetlegi

-
23.05.2024
Briti politsei tegeleb Palestiina-meelse aktivistiga.
© Scanpix

Ühendkuningriiki on tabanud vanglakriis ja ülerahvastatud vanglate tõttu on politseile antud korraldus peatada arreteerimised n-ö vähemoluliste kuritegude puhul.

Tegemist on järjekordse tagasilöögiga praegusele tooride valitsusele, kes lubas kuritegevusega karmilt võidelda, seda eriti olukorras, kus Suurbritannia üldvalimised on vaid nädala kaugusel. Kasu saavad arreteerimiste peatamisotsusest n-ö väiksema kaliibriga sulid, kelle tegevus kõigest hoolimata kahjustab ja häirib seaduskuulekaid kodanikke ning ettevõtteid.

Ehkki hiljuti vabastati Suurbritannia vanglatest enneaegselt terve hulk kurjategijaid, on praegu üle riigi vabu vanglakohti vaid ligi tuhat ja mõned neist on niivõrd kehvas seisus, et neid ei tohiks ametnike sõnul üldse kasutada. Seetõttu on politseiameti sisedokumendiga kehtestatud korraldus peatada vähemolulised arreteerimised ja operatsioonid, mis võivad tuua kaasa arvukalt arreteerimisi. The Timesis avalikustatud dokumendis ei täpsustata, milliseid kuritegusid või operatsioone konkreetsemalt silmas peetakse.

Ühendkuningriigi politsei on juba ammu loobunud näiteks arreteerimistest kanepi omamise eest, kuna on teada, et selliseid juhtumeid nagunii menetlema ei hakata. Nüüd siis laieneb samasugune muster ka teistele kuritegudele.

Politseinikke on samas hoiatatud, et niisugune meede kujutab endast ohtu avalikule korrale ja et praegune kriis võib piirata veelgi enam politseinike võimekust reageerida kiireloomulistele väljakutsetele. Eraldi märgukirjas Briti kohtunikele öeldakse aga, et vanglakohtade puudus võib kaasa tuua ka kohtute ajutise sulgemise, kuna kurjategijaid ei ole lihtsalt kuhugi trellide taha saata.

Niisugused soovitused võivad viia Ühendkuningriigi n-ö sanfranciscostumiseni – Californias asuva kuritegevusest räsitud San Francisco linna politseinikud on juba mõnda aega pidanud ignoreerima nn väiksemaid kuritegusid, kuna prokurörid jätavad kurjategijad süüdi mõistmata.

Allikad: The European Conservative, The Times