Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suurbritannias on üha enam jutuks halvenev suhtumine maa üleujutanud rändlejatesse

-
05.11.2022
Üks rändlejatest.
© Scanpix

Ühendkuningriigis õigustas leiboristist parlamendiliige Diane Abbott teismelise poisi vägistamist migrandi poolt, väites, et niimoodi juhtubki, kui ühiskonnas halvustatakse sisserändajaid. Abbott kritiseeris ka teravalt siseminister Suella Bravermani migratsioonivastast retoorikat.

Poisi vägistamine leidis aset ühes migrante majutavas hotellis Põhja-Londonis juba oktoobri alguses, kuid avalikkuse ette jõudis juhtum alles praegu. „Politseinikud rääkisid ohvriga, teismelise poisiga, ja tema perekonnaga,“ ütles politsei kõneisik. „Koha peal arreteeriti 30-tes aastates mees, kes viibib vahi all.“

Samas majutuskeskus toimus väidetavalt veel üks sarnane juhtum septembri alguses.

Abbott nimetas toimunut kohutavaks, ent lisas seejärel, et „just nii juhtubki, kui migrante halvustatakse ega võeta vastutust migrandilaste kaitsmise eest“.

Põhja-Londonis asuvas majutuskeskuses on koos nii lapsed kui ka täiskasvanud asüülitaotlejad. Ei ole teada, kas laste puhul on tegemist ainult saatjata varjupaika taotlevate lastega või on seal ka koos vanematega saabunud lapsi.

Leiboristid on korduvalt nõudnud Bravermani lahkumist, kuna nende arvates ei suuda Braverman saada hakkama migratsioonikriisi ja migrantide majutusprobleemidega. Braverman on aga lubanud kriisi lahendada ja vähendada ka maksumaksjatele langevat koormust. Nimelt selgus möödunud nädalal, et maksumaksjad maksavad asüülitaotlejate majutamiseks ligi 7 miljonit naela päevas.

„Väikestes paatides Ühendkuningriiki saabuvate inimeste arv on kasvanud rekordiliselt ja see ähvardab panna meie asüülisüsteemi ränga surve alla,“ selgitas siseministeeriumi kõneisik. „Me soovitame hoolega mõelda igaühel, kas ikka on mõtet lahkuda turvalisest riigist ja seada oma elu ohtu kriminaalsete inimkaubitsejate taktikepi all. Ükskõik, mida neile ka lubatakse, tegelikult ei anta neile siin võimalust uue elu alustamiseks,“ lisas kõneisik.

Braverman nimetas migrantide massilist saabumist üle La Manche’i väina invasiooniks ja ehkki teda selle eest teravalt kritiseeriti, toetavad ka paljud siiski tema väljaütlemisi ja leiavad, et Suurbritanniat tabanud migratsioonikriisi ei olegi võimalik teisiti kirjeldada. Sel aastal on üle väina saabunud enam kui 40 000 migranti, kellest 12 000 on pärit Albaaniast, olgugi et tegemist on turvalise riigiga.

Albaania presidendi Edi Rama arvates peaks aga Briti valitsus jätma ksenofoobsete kommentaaride tegemise ning tegelema selle asemel oma piiride parema kindlustamisega.

Allikas: Remix News