Suured meediaettevõtted soosivad liberaale ja kiusavad konservatiive

Maailm,
tsensuur

USA uurimiskeskuse Media Research Centre’i (MRC) poolt läbi viidud uurimus tõestas taas veenvalt, et suured meediaettevõtted tegelevad süstemaatiliselt konservatiivsete uudiste blokeerimisega.

Portaal Breitbart vahendab intervjuud MRC asutaja ja presidendi Brent Bozelliga, kelle sõnul on tegemist konservatiivsete mõtete vastase džihaadiga. „Ähvardamas on inimkonna ajaloo vägevaim ülemaailmne sõnavabaduse tsenseerimine,“ ütles Bozell. „See toimub akadeemilistes ringkondades, meelelahutuses, ärimaailmas, religioonis, igal pool.“

Nüüd on võetud ette sotsiaalmeedia. „Sotsiaalmeediagigantidel on miljardeid jälgijaid. Ja meie mahukast raportist on näha, et olgu tegemist Facebooki, Twitteri, Google’i või YouTube’iga, nad kõik kasutavad erinevaid konservatiivide vastu suunatud taktikaid,“ selgitas Bozell.

Avaldatud raportis on toodud välja näiteks järgmist:

Ø  Google Search soosib demokraate – 2016. aasta USA presidendivalimiste kampaania ajal olid otsingumootorid seadistatud Hillary Clintoni kasuks.

Ø  YouTube sulgeb „kogemata“ konservatiivseid kanaleid, eemaldades parempoolseid vaateid tutvustavaid videoid.

Ø  Tehnoloogiaettevõtted Facebook ja Google toetuvad vasakpoolsete vaadetega faktikontrollijatele, nagu näiteks Snopes ja Wikipedia.

Bozelli sõnul on konservatiividele kuulutatud sõda. „…Ja konservatiivid on seda suurelt kaotamas. Kui konservatiivid suukorvistatakse, lõigatakse miljardid inimesed ära konservatiivsetest ideedest ja meediast. Tegemist on järgmise lahinguväljaga meedia kallutatuse sõjas. Kuid asi on veelgi hullem. Sest tegemist ei ole mitte lihtsalt ideede vahelise võitlusega. Tegemist on võitlusega ideede vastu. Tegemist on selge püüuga tsenseerida konservatiivne maailmavaade avalikust arutelust,“ ütles Bozell.

Bozell rõhutab, et konservatiivid peavad probleemi tõsidust mõistma ja alustama kiiresti uute alternatiivsete lahenduste otsimisega.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused