Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Süüria väed tõrjusid Islamiriigi välja Palmyrast

-
27.03.2016

Süüria relvajõud ja vabatahtlikud vallutasid Liibanonist pärit Hezbollah’ võitlejate ja Vene õhujõudude toetusega Süüria keskosas asuva ajaloolise Palmyra linna. Palmyra hõivati Islamiriigi terroristidega peetud raskete lahingute järel, teatas Süüria uudisteagentuur SANA pühapäeval.

“UNESCO maailmapärandisse kuuluv linn on nüüd kontrolli all ja terroristidest vaba,” kuulutas Süüria meedia. Teadete kohaselt purustasid Süüria väed Palmyras tegutsenud Islamiriigi üksused täielikult ja hõivasid kogu linna, sealhulgas iidse vanalinna ja lennujaama.

Süüria relvajõud alustasid pealetungi Palmyrale 8.–9. märtsil. Enne linnale lähenemist võtsid valitsusväed enda kontrolli alla taktikaliselt sealset maastikku kontrollivad ümberkaudsed mäed ja viljapuuaiad.

Palmyra linn rajati teisel aastatuhandel eKr muinasaegsele kaubateede ristumispaigale ja sinna on oma jälje jätnud nii amoriidid, kreeklased kui ka roomlased. 21. mail 2015 vallutas linna Islamiriik, kes on hävitanud paljud sealsed kultuuriväärtused, sealhulgas 2000 aasta vanuse Baali templi.