Taani karmistab asüülipoliitikat ja tahab somaallased koju saata

Rubriik Maailm On
- Updated
Taani lipp
©Scanpix
Taani lipp

Taani immigratsiooniminister Inger Støjberg teatas riigis elavatele Somaalia migrantidele, et nood peaksid pöörduma tagasi oma koju ja tegelema Somaalia arendamisega. Støjberg tegi avalduse pärast seda, kui Taani valitsus tunnistas turvaliseks osa Somaaliast.

Breitbart vahendab, et alates 2017. aasta algusest on tühistatud ligi 1000 Taanis resideeruva somaallase elamisluba. Neist 516 olid saanud asüüli ja 412 olid saabunud Taani oma perekonnaliikmete juurde, kasutades nn perekondade ühinemise õigust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui te ei vaja enam meie kaitset ja teie elu ning tervis ei ole teie oma kodumaal ohus, konkreetsemalt Somaalias, siis tuleb teil pöörduda tagasi koju ning ehitada uuesti üles riik, kust te tulite,“ ütles Støjberg.

Automaatne asüüliõigus Somaaliast ja teistest sarnastest riikidest pärit inimestele tühistati Taanis 2015. aastal. Selle tulemusena teatas Taani immigratsiooniamet 2016. aasta sügisel, et kasutab seadusmuudatust ja vaatab läbi 1200-le somaallasele antud elamisload. Ameti sõnul on osa Somaaliast kuulutatud turvaliseks ja seetõttu ei ole neil õigus asüülile lihtsalt sellepärast, et nad on somaallased.

Erinevalt mitmest teisest Euroopa riigist võttis Taani 2015. aasta Süüria kriisi ajal immigratsiooniküsimuses kohe karmi joone. Oktoobris seisis Støjberg vastu EL-i püüdele kehtestada migrantide vastuvõtukvoodid. Tema sõnul annavad liiga vähesed immigrandid oma panuse tööturul, samas kui Taani on tuntud kõrge töö-eetika poolest.

Ka Taani peaminister Lars Løkke Rasmussen ei poolda kvoote ja leiab, et on vale sundida EL-i liikmesriikidele peale asüülitaotlejate vastuvõtmist.

Samuti on Taani valitsus karmistanud integratsiooniporgramme vältimaks mitte-lääne päritolu migrantide getostumist. Näiteks peavad nende lapsed minema aastaseks saades kohe lasteaeda, et õppida taani keelt. Kui vanemad sellest keelduvad, jäävad nad ilma oma sotsiaaltoetustest. Detsembri alguses otsustas Taani valitsus, et saadab tühjale saarele kuriteo toime pannud pagulased, kes on otsustatud maalt välja saata, kuid keda keerulise olukorra tõttu sihtriigis välja saata ei saa.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused