Taani keeldus Rootsiga immigrante jagamast

Maailm,
- Updated
Taani

Taani välisminister lükkas neljapäeval tagasi Rootsi palve Brüsselile aidata jagada asüülitaotlejate koormat, väites, et Stockholm peaks rakendama Kopenhaageni eeskujul rangemat asüülipoliitikat, vahendab BNS.

“Iga riik on ise valinud oma poliitika põgenike suhtes,” ütles Taani välisminister Kristian Jensen uudisteagentuurile Ritazu. “Nad on valinud oma poliitika ja tehku sellega, mida tahavad.”

Välisministri sõnul on Taani näidanud, missuguse tee kriisiga toimetulemiseks riik on valinud. “Kui teised riigid on suutelised sellest õppima ja leiavad sellest inspiratsiooni, on see suurepärane.”

“See on ilmselt parim, mida me saame nende abistamiseks teha,” ütles Jensen.

Rootsi peaminister Stefan Löfvén palus kolmapäeval Euroopa Liidult abi teatud osa asüülitaotlejate ümberasustamiseks teistesse liikmesriikidesse.

Neljapäeval teatas Stockholm, et kavatseb taotleda EL-ilt erakorralist abi olukorraga toimetulemiseks.

Rootsi, mille rahvaarv on 9,8 miljonit, ootab tänavu 190 000 asüülitaotlejat. Taani, mille rahvaarv on 5,6 miljonit, ootab 20 000 varjupaigataotlust.

Erinevalt Rootsist, mis on andnud alalise elamisloa kõigile Süüria kodusõja eest põgenenutele, on Taani üritanud sisserändajate hulka ajutiste elamislubade, perede taasühinemise edasilükkamise ja asüülitaotlejate sotsiaaltoetuste vähendamisega piirata.

Rootsi välisminister Margot Wallström ütles vastuseks, et Rootsi “on teinud ühe inimese kohta rohkem kui ükski teine EL-i riik ja riigil pole midagi häbeneda”. Otsused ei sõltu Taani poliitikast, lisas ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused