Taani minister immigrantidele: õppige taani keel selgeks või makske tõlkimise eest!

Rubriik Maailm On
Taani lipp
©Scanpix
Taani lipp

Lääne-Euroopas hakkab immigrantide poputamise asemel üha enam maad võtma pragmaatiline lähenemine, mis sunnib sisserändajaid sallivuslaste loodud mugavustsoonist välja ronima.

Taani välis- ja integratsiooni minister Ingr Støjberg tegi ettepaneku, et sisserändajaid, kes on Taanis elanud rohkem kui kolm aastat, peaksid arstide või nõustajate külastamisel ise tõlketeenuste eest tasuma, vahendab Daily Express.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Taani päevalehes BT avaldatud kirjutises ütles Støjberg, et tema valijad on olnud naiivsed, arvates, nagu sooviksid kõik sisserändajad ühiskonda integreeruda. Tema sõnul mõjub vaba tõlketeenuse pakkumine kurnavalt riigi rahakotile ega paku immigrantidele stiimulit riigikeele õppimiseks.

“Meie oma naiivsuses oleme vabatahtlikult pakkunud neile elukestvat avalikku tasuta tõlketeenust. Ja seda tehes me ikka mõtleme, miks on see nii, et võõrad ei õpi taani keelt,” nentis ta. Tema sõnum on suunatud taanlastele, kes väidavad, et uustulnukad on Taanis kohanenud ja riik võib veel uusi immigrante juurde võtta.

Minister tõdes, et eesmärgi puudumine keeleõppel ja sellest tingitud soovijate vähesus keelekursustele on kaasa aidanud paralleelsete ühiskondade tekkele mõnedes Taani linnades. Støjberg nimetas sellist arengut Taani “üheks aastakümneid aetud ja ebaõnnestunud integratsioonipoliitika tagajärgeks”. Ta lisas: “Kui me ei julge välismaalastele omapoolseid nõudmisi esitada, ei suuda me ka lahendada tõsist paralleelühiskondade probleemi Taanis, kus inimesed ei tööta, ei räägi taani keelt ega jaga Taani väärtusi.”

Støjberg tabas oma artiklis nende taanlaste hella kohta, kes soovivad, et nende maksukoormus väheneks. Ajaleht BT märgib, et 93 protsendi taanlaste arvates on maksumaksjate poolt rahastatavad tõlketeenused sisserändajatele valed.

Taani on varemgi teinud igasuguste õiguslaste kriitikat pälvinud samme sisserändajate suhtes, näiteks sidudes neile makstavaid toetusi deklareeritud väärisesemete olemasoluga ehk nõudes enne toetuste küsimist nende mahamüümist.

Taani statistika andmetel on riigi 5,7 miljonist elanikust rohkem kui pool miljonit sisserändajad. Tavalisemad Taani immigrantide päritolumaad on Poola, Süüria, Türgi, Iraak ja Rumeenia.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused