Taani uus valitsus lubab immigratsiooni piirata

Maailm,
- Updated
Rasmussen

Pärast viimaseid valimisi on Taani kindlal kursil rahvusriigi säilitamise poole. Vähemusvalitsuse moodustanud Venstre partei lubab asüüliseadusi karmistada ja valitsussektori kulutused külmutada, et riigieelarve tasakaalu viia, kirjutab Irish Times.

19,5 protsendi valijate toetusega tuli Venstre valimistel kolmandaks, kuid selle esimees Lars Løkke Rasmussen kindlustas endale teistelt konservatiivsetelt ja liberaalsetelt parteidelt piisavalt suure toetuse, et senine vasakpoolne valitsus kukutada.

Uuel valitsusel on Taani ajaloo viimasel neljal aastakümnel vähim kohti parlamendis. Vaid 1973. aastal ametisse astunud valitsusel oli veel vähem hääli (22) ja see püsis neliteist kuud. Venstre valitsuse püsimine sõltub peamiselt rahvuskonservatiivse Taani Rahvapartei jätkuvast toetusest.

Rahvapartei ise jäi valitsusest kõrvale, kuna ei saanud Venstrega kokkuleppele valitsussektori kulutuste ja sotsiaalpoliitika vallas.

Et Rahvapartei toetust kindlustada, peab Venstre piirama immigratsiooni. Pühapäevast alates peaministritoolil istuv Rasmussen teatas, et sisseränne on “kontrolli alt väljas”. Sel nädalal lubaski ta esitada eelnõu asüülireeglite karmistamiseks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused