Taanis vahistati neli arvatavat ISIS-e liiget

Maailm,
- Updated
Islamiriik
Daeshi võitlejad

Taanis vahistati neli isikut, keda kahtlustatakse ühinemises äärmusrühmitusega Islamiriik (ISIS) ja kavatsuses korraldada terroriakte, teatas politsei neljapäeval.

Kõik neli kahtlusalust peeti kinni neljapäeval Kopenhaagenis ja pealinna eeslinnades. Kahtlusalused selgitati välja Taani luure ja Kopenhaageni politsei koostöös.

Taani seaduste kohaselt on “enda värvatalaskmine terroriaktide korraldamiseks” karistatav kuni kuueaastase vangistusega.

“Ühel aadressil leidsime (läbiotsimisel) täna mõned relvad ja laskemoona,” ütles politseiinspektor Poul Kjeldsen ajakirjanikele.

Politsei ütles hiljem, et sellel aadressil elaval isikul oli sidemeid ühe Kopenhaageni kuritegeliku jõuguga.

Rahvusvahelise terroritõrjekeskuse andmetel on Süüriasse ja Iraaki sõitnud umbes 4000 eurooplast, et ühineda džihadistidega. Kopenhaageni andmetel on nende hulgas 125 Taani kodanikku, kellest 62 arvatakse olevat naasnud kodumaale.

BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused