Taanlased tõrjusid õigusalase koostöö tihendamise EL-iga

Rubriik Maailm On
- Updated
Kristian_Thulesen_Dahl,_25-05-2014

Euroopa Liidu liikmesriigi Taani euroskeptilised valijad tõrjusid neljapäeval korraldatud referendumil valitsuse ettepaneku suurendada nende osalust ühenduse õigusalases koostöös, ilmnes lävepakuküsitlusest.

Rahvusringhäälingu DR küsitluse kohaselt oli ettepaneku vastu 53,3 protsenti hääletanuist, telekanali TV2 küsitluse andmeil 52,2 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valimisjaoskonnad suleti kell 21. Rahvahääletus lõpetas kampaania, mida domineerisid immigratsiooni ja piirülese kuritegevuse teemad.

Taani ei osale täies mahus EL-i õigusalases koostöös pärast seda, kui “veelgi tihedama liidu” suhtes ettevaatlikud taanlased 1992. aastal Maastrichti lepingu tagasi lükkasid.

Pärast seda, kui Kopenhaagenile võimaldati erandeid mitmes EL-i poliitikavaldkonnas, sealhulgas õigusalal, andsid taanlased Maastrichti leppele lõpuks heakskiidu.

“Ei”-tulemus neljapäeval peetud rahvahääletusel tähendab, et Taani peab sõlmima eraldi kokkuleppe üle, kui soovib jätkata osalust EL-i korrakaitseorganis Europolis, mis võitleb organiseeritud kuritegevuse, salakaubanduse ja terrorismi vastu.

“Ei”-leeri eestvedajaks oli immigrantidevastane Taani Rahvapartei (DPP), mis usub, et õigusvaldkonna erandist loobumine annaks liiga suure võimu Brüsselile.

“Jah”-leer keskendus vajadusele koordineerida rahvusvaheliselt võitlust džihadismiga.

UU/BNS

Fotol Taani Rahvapartei (DPP) juht Kristian Thulesen Dahl
Allikas: Flickr/Europa-Parlamentets Informationskontor i Danmark

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused