Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Taas pööre paremale: Belgia valimistel ennustatakse edu “flaami separatistidele”

-
09.06.2024
Belgia Vlaams Belangi esindaja Barbara Pas.
© Scanpix

On juba reegel, et kui kedagi nimetatakse “paremäärmuslaseks”, siis on tegu konservatiivse immigratsiooni- ja “uusväärtuste” vastase jõuga ning seda tasub arvestada ka Belgia valimisuudiste puhul, eriti kui seda edastab liberaalide hääletoru AFP.

BNS vahendab: “Belgias toimuvad pühapäeval parlamendi- ja regionaalvalimised, kus ennustatakse edu “paremäärmuslikele” flaami separatistidele.

Viimaste üldvalimiste järel 2019. aastal kulus Belgias seitsmeparteilise koalitsioonivalitsuse kokkusaamiseks 493 päeva.

Arvamusküsitluste kohaselt võib Flandria paremäärmuslik Vlaams Belang edestada parempoolset N-VA-d ja tõusta Flandria suurimaks erakonnaks, Belgia 150-kohalises föderaalparlamendis ennustatakse Flandria paremäärmuslastele 26 kohta.

Flandria teistel parteidel on pikaajaline kokkulepe mitte lubada paremäärmuslasi regiooni valitsusse. Flandria peaministriks pürgiv N-VA juht Bart De Wever on korduvalt kinnitanud, et ei lähe ka seekord Vlaams Belangiga kokkuleppele, kuna see vähendaks erakonna väljavaateid pääseda föderaalvalitsusse.

Föderaaltasandil näitavad arvamusküsitlused, et peaminister Alexander De Croo seitsmeparteiline koalitsioon ei säilita parlamendis enamust. De Croo ei ole välistanud võimalust kutsuda koalitsiooni N-VA, mis on aga vastukarva tema Valloonia vasakpoolsetest erakondadest koalitsioonipartneritele.”