Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Tagasipöörde võimaluseta soovahetustrend laastab ennekõike neidude ridu

-
13.09.2021
Kes nad on? Või kes nad olid?
© Scanpix

Üha enam lapsi Ameerika Ühendriikides, Suurbritannias, aga ka näiteks Tšehhis, tahab n-ö vahetada oma sugu, seega suureneb soolise identiteedi häiretega laste arv pidevalt.

Tšehhi seksuoloogia ühingu esimehe Petr Weissi arvates on selle põhjuseks ühiskonna suurenenud teadlikkus. Tema sõnul teadvustavad lastearstid, nõustajad ja õpetajad soolise identiteedi häirete probleemi üha rohkem ning ka lapsed puutuvad selle teemaga pidevalt kokku. Weiss kirjeldab olukorda justkui millegi positiivsena, ent tegelikkuses muudavad operatsioonid ja hormoonravi noore inimese elu täielikult, enamasti ka jäädavalt. Lisaks seostatakse soovahetusoperatsiooni suurenenud depressiooni ja enesetapu riskiga.

Rootsis läbiviidud pikaajaline (30 aastat) uuring näitas, et soovahetusoperatsioon tõstis selle läbiteinud isikute enesetapu riski 20 korda. Tegemist ei ole põlveotsas läbiviidud üksikuurimuse tulemusega, vaid hoolikalt dokumenteeritud teadusliku konsensusega. Birminghami ülikoolis tehtud sarnaste uurimuste metaanalüüs näitas, et ühegi vaadeldud uurimuse põhjal ei olnud võimalik järeldada, nagu oleks soovahetusoperatsioon patsiendile kasulik. The Guardianis ilmunud metaanalüüsi kokkuvõttes öeldakse, et enamik vaadeldud uurimustest olid viidud läbi kehvasti ja selliselt, et tulemus oli kaldu soo füüsilise muutmise suunas. Teiste ravimeetmete, näiteks pikaajalise nõustamise mõju, oli jäetud hindamata.

Tšehhi doktorite sõnul on praegu igas suuremas haiglas pidevalt 20-30 noort patsienti, kes nõuavad soovahetusoperatsiooni. Lisaks nõuavad soomuutmist üha nooremad lapsed. Soolise identiteedi häirete diagnoosi panemine on küllaltki pikaajaline protsess, kuid kui diagnoos lõpuks pannakse, laps oma sugu muuta tahab ja vanemad sellega nõus on, alustatakse kõigepealt hormoonraviga, mida saab Tšehhis teha alates 16-elaastast ja sel juhul üldiselt enam tagasiteed ei ole. Soovahetusoperatsiooni võib teha alates 18-eluaastast. Samas näitab Tšehhi statistika, et ligi pooled diagnoosi saanutest loobuvad ravist enne selle alustamist või ravi varajases etapis.

Brno haigla statistika kohaselt puudutab 90% juhtumitest tüdrukuid. Sama on täheldatud ka teistes riikides. Tuntud kirjanik J.K. Rowling nimetas olukorda trendiks või moeröögatuseks, millel on aga paraku elumuutvad tagajärjed. „Enamik inimesi ei ole sellest teadlikud – mina küll ei olnud, enne kui teemasse rohkem süvenesin –, et kümme aastat tagasi soovisid soomuutmist peamiselt mehed. See suhe on nüüd muutunud. Ühendkuningriigis on tõusnud soovahetust soovivate tüdrukute osakaal 4400%. Kõige rohkem on nende hulgas autistlike tunnustega tüdrukuid,“ kirjutas J.K. Rowling möödunud aastal.

Allikas: Remix News