Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Taliban kutsus naisi valitsusse …vastavalt šariaadiseadustele

-
18.08.2021
See ei ole veel Talibani aeg, vaid foto on tehtud “demokraatlikus” Afganistanis, mille asemele tuli äsja islamiemiraat.
© Scanpix

Kuigi Afganistanis võimu haaranud islamiliikumine Taliban lubas olla “kogenum, küpsem ja mõistvam”, paneb asjad paika nende lubadus lähtuda kõiges šariaadist. Samas tapsid Talibani võitlejad teisipäeval naise, kes ei kandnud burkat.

Taliban kuulutas teisipäeval välja üldamnestia, sealhulgas Afganistani valitsuametnikele, ja kutsus naisi oma valitsusega liituma. “Üldamnestia on kuulutatud välja kõigi jaoks, seega peaksite te naasma täie kindlusega rutiinse elu juurde,” teatas Taliban.

Talibani kultuurikomisjoni liikme Enamullah Samangani sõnavõtt on esimene riigijuhtimise kohta käiv kommentaar alates Talibani võimuletulekust nädalavahetusel. “Islamiemiraat ei taha naistest ohvreid teha,” ütles Samangani. “Nad peaks olema valitsusstruktuurides vastavalt šariaadiseadusele.”

“Valitsuse struktuur ei ole täiesti selge, kuid kogemusele tuginedes peaks sellel olema täiesti islamistlik juhtkond ja sellega peaks liikuma kõik osapooled,” lisas ta.

Talibani esindaja Zabihullah Mujahid ütles, et naistel lubatakse töötada “kooskõlas islami põhimõtetega” ja et liikumisel on õigus tegutseda oma usulistele põhimõtetele vastavalt.

Talibani Doha läbirääkimisrühma kõneisik Suhail Shaheen ütles Sky Newsile, et naised ei pea tingimata kandma täielikult katvat burkat, kuid ta ei täpsustanud, milline riietus kujuneb vastuvõetavaks.

Naised võivad seega isegi valitsusse sattuda, aga ilmselt niqabi või burka alla varjunult ja väga palju suud valla teha ei tohi. Ütleb ju islamitarkus, et naise kauneim ehe on tagasihoidlikkus. Päris kindlasti aga halveneb afgaani naiste olukord kõvasti. (BNS-UU)