Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Täna toimub Itaalias suur Liiga algatatud valitsusvastane protest, kuid vähimatki fašismi selles pole

-
19.10.2019
Matteo Salvini on endiselt Itaalia populaarseim poliitik.
© EPA/Scanpix

Itaalia endine siseminister ja rahvusliku Liiga juht Matteo Salvini teatas, et laupäeval 19. oktoobril korraldatakse Roomas suur valitsusvastane protest.

Protestiüritus on plaanitud päevasele ajale Piazza di Porta San Giovannil ja osalema oodatakse kuni 100 000 inimest. Kohalik ajaleht Mente Locale teatab, et ehkki üritus on avatud kõigile, on suurem osa osalejatest ja kõnelejatest ilmselt Liiga toetajad ning liikmed, samuti rahvuskonservatiivse Fratelli d’Italia (Itaalia vennad) ja Forza Italia toetajad ning liikmed.

Salvini kasutab ühtlasi võimalust ning alustab protestiüritusel allkirjade kogumist petitsiooniga, millega nõutakse Rooma linnapea Virginia Raggi tagasiastumist. „Väljak on avatud kõigile hea tahtega itaallastele,“ teatas Salvini.

„Kuid kuna ürituse organiseerija on Liiga, siis arusaadavalt otsustame meie selle üle, kellele anname sõna,“ lisas ta. „Süüdistused, nagu oleks tegemist fašistliku protestiüritusega, ajab inimesed naerma ja keegi ei usu enam sellist juttu,“ ütles Salvini ning avaldas arvamust, et osalejaid tuleb vähemal 100 000.

Ehkki Salvini oli sunnitud septembri alguses valitsusest lahkuma, on ta endiselt Itaalia kõige populaarsem ja kõige enam usaldatud poliitik. EMG Acqua korraldatud küsitluse tulemused näitavad, et kui täna toimuksid Itaalias üldvalimised, võidaks need Liiga 32%-ga. Sama küsitluse kohaselt usaldab Salvinit 39% itaallastest. Samal ajal on langenud toetus globalistlikule Demokraatlikule Parteile ja nende liitlasele Viie Tähe Liikumisele alla 20%. Fratelli d’Italia toetus on 7,8% ja Forza Italial 7,1%.

Intervjuus Prantsuse lehele Le Point lükkas Salvini järsult tagasi igasugused süüdistused fašismi naasmisele, mida korraldatava protestiüritusega seostatakse. Paljud globalistlikud oponendid on nimelt võrrelnud miitingut Mussolini nn marsiga Rooma.

„19. oktoobri ürituse puhul ei ole tegemist marsiga! Ja pealegi, mulle ei meeldi sport [naeratab]. Me koguneme Rooma San Giovanni väljakule, kuhu sageli kogunevad ka vasakpoolsed. Sageli toimuvad seal ka kontserdid,“ ütles Salvini.

„Fašism, nii nagu kommunismgi, on surnud idee. Neid fenomene tuleb uurida, kuid ükski kumbki ei naase. [—] Me elame 2019. aastas. Fašism ja kommunism on juba aastaid surnud,“ lisas ta.

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer