Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tänane Euroopa: migrandid sülitavad koroonaviirusest tingitud piirangutele

-
30.03.2020
Politseikontroll Belgias.
© AFP/Scanpix

Mitmel pool Euroopas ei taha immigrandid alluda koroonaviiruse tõttu kehtestatud liikumispiirangutele ja rangetele reeglitele.

Ka Belgia ei ole selles mõttes erand. Brüsseli Schaarbeeki linnaosas ründasid migrandinoorukid politseinikke, kes jälgisid, et tänaval liikuvad inimesed reeglitest kinni peaksid. Het Laatste Niews kirjutab, et neljale sisserändaja taustaga noormehele ei meeldinud politsei tegevus.

Artikli juures olevalt videolt võib näha, kuidas olukord eskaleerub. Üks noormeestest kutsub tänaval liikuvaid inimesi üles protesteerima politsei „jõhkrutsemise“ vastu. Selle peale kogunebki politseinike ümber üha rohkem immigrante. Politseinikud olid sunnitud kutsuma abi, kuna kartsid, et olukord läheb käest ära. Kohale tuli veel neli patrulli, kelle abiga õnnestus rahvahulk laiali saata. Üks politseinik kasutas seejuures ka pisargaasi.

Vastuhakku õhutanud nooruk arreteeriti ja tema kolmele kaaslasele määrati trahv koroonareeglite vastu eksimise eest. „Me patrullime igal pool, et kindlustada reeglitest kinni pidamine. Üldiselt on inimesed mõistlikud ja järgivad reegleid kenasti,” ütles politsei esindaja Audrey Dereymaeker.

Neljapäeval toimus järjekordne ebameeldiv intsident, kui politsei peatas Wommelgemis auto, milles istus neli reisijat ja mis on Belgias kehtestatud koroonareeglite vastu. Üks reisijatest sai väga vihaseks, solvas politseinikke verbaalselt ja sülitas nende peale. Kui politseinikud üritasid talle enesekaitseks maski ette panna, hakkas mees agressiivselt vastu ja teatas, et on nakatunud koroonaviirusesse. Mees arreteeriti, aga ta jätkas politseinike suunas sülitamist isegi politseiauto kongis.

Samal õhtul ründas üks 38-aastane mees Antwerpenis liikluspolitseinikke. Kui politseinikud ta arreteerisid ja käeraudu panid, sülitas ka tema politseinike poole ja teatas, et on nakatunud koroonasse.

Allikad: Het Laatste Niews, Voice of Europe