Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tänase Suurbritannia võimueliit: Sajid Javid, Rishi Sunak, Priti Patel, Sadiq Khan, Nusrat Ghani…

-
14.02.2020
Kurikuulus Londoni linnapea Sadiq Khan.
© Reuters/Scanpix

Kui paljud rahvusmeelsed eestlased suhtuvad brittide Brexiti-tegemistesse ja peaminister Boris Johnsonisse sümpaatiaga, ei saa jätta tõdemata, et selle maa saatus on põlisrahva kätest võõraste kätte libisemas.

Briti peaminister Boris Johnson viis neljapäeval, umbes kaks kuud pärast valimisi ellu ulatusliku valitsusremondi, mille käigus vahetusid mitmed olulised ministrid, kirjutab ERR.

“Ametist astub tagasi senine rahandusminister Sajid Javid, kelle mantlipärijaks saab nüüd Rishi Sunak. Oma ametikohad säilitavad /…/ siseminister Priti Patel /…/ transpordiminister Nusrat Ghani…” seisab uudises.

Priti Patel on pärit Ugandas sündinud india emigrantide perekonnast, Sajid Javid Pakistani päritolu immigrantide perekonnast, Rishi Sunaki esivanemad on pärit Indiast Panjabi osariigist, Nusrat Ghani omad Pakistani Kashmirist.

Praegune Londoni linnapea Sadiq Khan, kes on olnud ka transpordiminister, on esimene nii kõrgel kohal olev moslem, kelle juured on Pakistanis. Tema linnapeaks olemise ajal on Londonis tugevnenud islami mõju ja samas ka kuritegevus, eriti pussitamised.

Praegu veel on valitsuses inimesed nimega Michael Gove ja Ben Wallace, aga ilmselt annab varsti inglisepärast ministrinime otsida. Suurbritannias on suured alad juba võõramaise (moslemi)elanikkonnaga ning sealt sirgunud poliitikud võtavad tasapisi poliitilist süsteemi enda kätesse. Egas siis migrandid asjata Brexitist hoolimata paatidel üle La Manche saartele pürgi.

Suurbritannia elas üle isegi kuningliku perekonna sisekriisi, kui prints Harry otsustas koos ameeriklannast abikaasa Meghaniga kuningakoja hüljata.