Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Teadlased: maailmas ei ole kliimaga seotud hädaolukorda ja inimkonda ei ähvarda kliimamuutused

-
24.08.2022
Maa kosmosest pildistatuna. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Hiljuti kirjutas enam kui 1100 teadlast alla nn maailma kliimadeklaratsioonile (World Climate Declaration (WCD)), millega juhitakse tähelepanu tõsiasjale, et maailmas ei ole kliimaga seotud hädaolukorda ja inimkonda ei ähvarda kliimamuutused. Norra teadlase ja Nobeli füüsikapreemia laureaadi Ivar Giaeveri eestvedamisel koostatud deklaratsioonis väidetakse ühtlasi, et kliimateadus ei ole enam tõsiseltvõetav ja enesekriitiline teadus, vaid tugineb uskumustel.

On äärmiselt keeruline olla opositsioonis praeguse n-ö heaks kiidetud kliimaretoorikaga, kuna rahastuse saamine uurimuste jaoks, mis ei toeta poliitiliselt õigeuskset „kliimateadust“, on äärmiselt raske.

Deklaratsiooni allkirjastanud professor Richard Lindzen nimetab praegust kliimanarratiivi absurdseks, mainides samas, et triljonid dollarid ja lakkamatu propaganda grandirahastusest sõltuvate akadeemikute ning agendatruude ajakirjanike poolt väidab muidugi vastupidist.

Deklaratsioonis mõistetakse eriliselt hukka kliimamudelite kasutamine. Allkirjastanud teadlaste sõnul tähendab nn kliimamudelite tulemuste uskumine põhimõtteliselt mudeli koostajate uskumist. „Me peaksime vabanema naiivsest usust kahtlastesse kliimamudelitesse. Tulevikus peab kliimateadus panema suuremat rõhku empiirilistele uurimustele.“

Nn väikesest jääajas (1850) saadik on maailma temperatuur tõusnud palju vähem, kui Valitsustevaheline Kliimamuutuste Nõukogu (IPCC) mudelitele tuginedes ennustas. „Lõhe reaalsuse ja mudelitele tugineva maailma vahel näitab, et oleme kliimamuutuste mõistmisest alles väga kaugel,“ seisab deklaratsioonis.

Teadlaste sõnul on alates 1850. aastast toimunud kliima soojenemise taga suuresti looduslik variatiivsus ja see on olnud nii planeedi eksisteerimisest alates. Alati on olnud külmemaid ja soojemaid perioode.

Mudelitele tuginev kliimapoliitika ei ole teadlaste sõnul sobiv. Mudelid rõhutavad peamiselt kasvuhoonegaaside nagu CO2 negatiivset mõju, jättes täiesti tähelepanuta positiivse mõju. „CO2 ei ole saasteaine,“ seisab deklaratsioonis. „See on vajalik eluks Maal. Fotosüntees on hea. Suurem kogus CO2 on loodusele kasulik, muudab Maa rohelisemaks; rohke CO2 kogus soodustab ülemaailmselt taimede biomassi kasvu. Lisaks on CO2 kasulik põllumajandusele, suurendades globaalselt saagikust.“

Teadlaste väitel puudub igasugune statistiline tõendusmaterjal selle kohta nagu intensiivistaks globaalne soojenemine orkaanide, üleujutuste, põudade ja teiste sarnaste looduskatastroofide tekkimist. „Kliimaga seotud hädaolukorda ei ole,“ öeldakse deklaratsioonis. „Oleme kindlalt vastu kahjulikule ja ebarealistlikule eesmärgile saavutada 2050. aastaks CO2 nullemissioon.“ Teadlaste sõnul peaks ülemaailmse poliitika eesmärk olema jõukuse tagamine kõigile, seda usaldusväärse ja taskukohase energia kindlustamise kaudu.

Ühtlasi viitab WCD deklaratsioon, et kliimamuutusi ümbritsev heaks kiidetud fantaasianarratiiv on pragunemas. Möödunud aastal avaldas füüsikateadlane ja Obama administratsiooni aseteadusminister Steven Koonin raamatu „Unsetteled“, milles märkis: „Teadusel ei ole piisavalt vahendeid, et teha kasulikke ennustusi järgnevatel kümnendil toimuvate kliimamuutuste kohta, ammugi siis veel inimtegevuse kohta.“

Ühtlasi leiab Koonin, et praegune jäik kliimapoliitika on teadlaste tegevust alandav ning pärssiv. Ka pikaaegne roheaktivist Michael Shellenberg kirjutas oma 2020. aastal ilmunud raamatus „Apocalypse Never“, et praegune kliimadiskussioon on väljunud kontrolli alt ning suur osa sellest, mida inimestele räägitakse keskkonnast, sh kliimast, on tegelikult vale.

WCD deklaratsiooni näol on tegemist äärmiselt olulise dokumendiga, mida peavoolumeedia ilmselt ei kajasta. Samas on ka varem sarnaste deklaratsioonidega välja tuldud. Näiteks kirjutasid hiljuti 48 Itaalia teadlast, eesotsas emeriitprofessor Antonino Zichichiga, et inimese süüdistamine kliimamuutustes on „põhjendamatult liialdatud ja katastroofilised ennustused on ebarealistlikud“.

Allikas: The Daily Sceptic