Terror Brüsselis: järjekordne moslem tahtis eurooplasi tappa

Maailm,
- Updated

Flaami ringhäälingu VRT teatel oli Brüsseli keskraudteejaamas teisipäeva õhtul toimunud väike plahvatus mõeldud sütikuna suurema pommi jaoks, mis asus maha lastud mehel kaasas olnud kärus. Belgia föderaalprokuratuur uurib juhtunut terrorirünnakuna.

Väike plahvatus leidis aset kohaliku aja järgi teisipäeva õhtul kella 20.30 ajal. Pealtnägija rääkis ajalehele Het Laatste Nieuws, et nägi, kuidas käru plahvatas. Mõne meetri kaugusel seisid reisijad, kes viga ei saanud. Viimane, mida tunnistaja nägi, oli see, kuidas käru omanik liikus edasi rööbaste suunas. Tema riietest ulatusid välja juhtmed ja pealtnägijad kuulsid, et ta karjus enne plahvatust „Allahu akbar“.

VRT teatel oli kahtlusalusel kaasas ka võimsam pomm, mis asus kärus. Väike plahvatus, mis toimus, oli väidetavalt mõeldud suure pommi sütikuna. Suurem pomm oleks võinud tekitada palju suuremat kahju. Kas mees kandis tõepoolest pommivööd, on ebaselge. Kohe pärast plahvatust lasid jaamas viibinud sõjaväelased mehe maha.

UU/VRT

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused