Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Texase osariik vaidlustas juhised, mis lubaks transsoolistele ligipääsu nii naiste kui meeste tualettidele

-
21.09.2021
Kas M või N? Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Texase osariik kaebas kohtusse Bideni administratsiooni juhised, mille järgi peavad tööandjad tegema transsoolistele töötajatele teatud erandeid.

Texase peaprokurör Ken Paxton esitas hagi USA võrdsete töövõimaluste komisjoni (EEOC), komisjoni esimehe Charlotte Burrowsi ja USA justiitsministri Merrick Garlandi vastu. Paxtoni väitel on EEOC juhiste näol tegemist seaduse väärtõlgendamisega ning justiitsministril ei ole volitusi niisuguste juhiste väljastamiseks.

„Texasel ja Texase täidesaatvatel ametkondadel, nende hulgas Texase põllumajandusministeeriumil, on suveräänne õigus kehtestada töökohtadel omaenda reeglid tualettide kasutamisele, riietusele ja asesõnade kasutamisele,“ öeldakse hagis.

15. juunil 2021 andis EEOC välja juhised, mis tuginesid osaliselt ülemkohtu otsusele kohtuasjas Bostock vs. Claytoni maakond. Ülemkohus otsustas, et 1964. aasta kodanikuõiguste seaduses sätestatud kaitse seksuaalse diskrimineerimise vastu kehtib ka subjektiivse soolise identiteediga inimestele. Siiski läks EEOC oma juhistes ülemkohtu otsusest kaugemale ja lisas juurde näiteks nõude tagada transsoolistele isikutele ligipääs nii meeste kui ka naiste tualettidele, samuti seisab juhistes, et „pidevalt vale nime või asesõna kasutamine transsoolise isiku poole pöördumisel“ on ahistamine.

„Osariikidel peab olema võimalik ise otsustada, kuidas tagada oma töötajatele eraelu puutumatuse kaitse subjektiivsete sooliste arusaamade eest ning see ebaseaduslik juhend seab ohtu paljud naised ja lapsed,“ ütles Paxton oma avalduses.

„Kui Bideni administratsioon arvab, et nad võivad sundida osariike oma poliitilisele agendale alluma, siis minu ametkond hakkab sellistele äärmuslikele ühiskonna muutmise katsetele vastu. Katsed sundida ettevõtetele tagaukse kaudu peale nende [Bideni administratsiooni] arvamustega nõustumist, on vastuvõetamatud.“

Hagis väidetakse, et EEOC juhis on meelevaldne ja põhjendamatu ning vastuolus Ameerika põhiseaduse esimese ja üheteistkümnenda parandusega, aga ka mainitud ülemkohtu otsusega. Lisaks väidetakse hagis, et komisjon rikkus omaenda reegleid ega järginud korralikult juhiste väljaandmise protseduuri. Paxton nõuab kohtult juhiste mitteseaduslikuks kuulutamist ja nende jõustamise takistamist.

Allikas: The Epoch Times