Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

The Telegraph: Hiina äärmuslik võitlus Covidiga – ametnikud sulevad kodude uksi väljaspoolt

-
05.05.2022
Hiina tööline suleb Pekingi metroo väravad allmaaraudtee kasutamise lõpetamise tõttu. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Hiinas on Covidi vastaste meetmete rakendamisel mindud täiesti uute äärmusteni – Hebei provintsis Qiananis sulgesid ametnikud elanike koduuksi väljapoolt traadi ja poltidega, et takistada inimesi kodunt väljumast.

Hiina sotsiaalmeedias on läinud liikvele videod ametnikest, kes blokeerivad koduuksi traadiga ja põrandale kinnitatud poltidega. Niisuguseid meetmeid kasutatakse nende vastu, kes keelduvad vabatahtlikult loovutamast oma koduvõtmeid ukse väljastpoolt lukustamiseks. Video on tekitanud tõsist pahameelt ja paljud Hiina sotsiaalmeedia kasutajad on viidanud, et sellised meetmed seavad ohtu inimeste elu, kuna hädaolukorra puhul ei ole neil võimalik kodunt lahkuda.

Ägeda pahameeletormi tõttu asusid Qianani võimud süüdistama kohaliku taseme ametnikke. „Asja uurimisega tegeletakse ja me muudame oma poliitikat,“ ütles Qianani pandeemia ennetamise ja kontrolli amet. „Ühtlasi kaalume võimalust asendada praegused meetodid alarmsüsteemiga.“

Samas piirkonnas keelasid võimud viiruse leviku takistamise ettekäändel põllutööde tegemise, ehkki hiljem levisid videod öösiti salaja põldudel töötavatest inimestest.

Samas on miljonid inimesed üle kogu Hiina sunnitud püsima kodus, kuna omikroni kiire leviku tõttu on löögi all Hiina nn null-Covid poliitika.

Pekingis karmistati teisipäeval koroonapiiranguid ja nüüdsest ei ole lubatud teatud piirkondade elanikel linnast lahkuda. Keelust üleastujaid ähvardab karistus reeglite rikkumise ja Covidi levitamise eest. Ühtlasi on linnas suletud kümneid metroojaamu.

Shanghai püsib endiselt Covidi epitsentris. Teisipäeval teatati 4982 nakatumisest Shanghais, samas kui kogu riigis oli nakatunuid kokku 5428.  Kümne miljoni elanikuga Zhengzhou linnas teatati kogu elanikkonna testimiskohustusest ja osade piirkondade elanike liikumispiirangutest 4.-10. maini. Inimesed on selle teate peale kiirustanud täiendama oma toiduvarusid, kuna paljud pelgavad Shanghais toimuva kordumist, kus paljud elanikud on nädalaid kestnud sulgemiste tagajärjel jäänud nälga.

„On äärmiselt kurb, et Covidi ennetuse tõttu toimub üha rohkem kohutavaid asju,“ kirjutas üks Hiina sotsiaalmeedia kasutaja. „Kas niisuguse Hiina üle peaksimegi me uhkust tundma?“

Allikas: The Telegraph