Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

The Telegraph: Saksamaa ja Ukraina vahele on tekkinud diplomaatiline lõhe

-
06.05.2022
Skandaalne kolmik.
© Scanpix

Saksamaa kantsler Olaf Scholz reageeris valuliselt kriitikale, mis puudutas tema suutmatust külastada Ukrainat ja süüdistas Kiievit diplomaatiliste suhete problemaatiliseks muutmises.

Sotsiaaldemokraadist (SPD) Scholz ütles kolmapäeval, et sakslased ei ole rahul Ukraina valitsusega, kuna Kiiev ei nõustunud aprillis võõrustama Saksamaa presidenti Frank-Walter Steinmeierit.

„Saksamaa valitsuse ja sakslaste jaoks on see probleem, et presidenti ei võetud vastu,“ ütles Scholz ajakirjanikele. „Ukraina peab ka oma osa täitma,“ lisas ta, jättes siiski täpsustamata, kuidas oleks võimalik kasvavaid pingeid maandada.

Scholzi kommentaar peegeldab üha süvenevat lõhet Berliini ja Kiievi vahel ajal, mil Lääne liidrid on öelnud selgelt välja, et diplomaatiline ja sõjaline toetus Ukrainale on Venemaa tagasilöömiseks otsustava tähtsusega. Ukraina suursaadik Berliinis tekitas Scholzile omakorda piinlikkust, nimetades teda Leberwurstiks, mis viitab saksa keeles kergesti solvuvale ja ärrituvale inimesele.

Ometigi võttis Ukraina vastu Saksamaa kristlike demokraatide (CDU) juhi Friedrich Merzi, kes külastas Kiievit neljapäeval, kohtudes seal Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga. Merzi külaskäik toimus üsna vahetult pärast seda, kui Scholz otsustas Kiievit lähiajal mitte külastada, väites et Ukraina kahtlustused Frank-Walter Steinmeieri suhtes seisavad „tee peal ees“ Zelenskõiga kohtumisel.

Steinmeier plaanis külastada Kiievit aprillis, kuid visiit tühistati, kuna Ukraina valitsus ei soovinud teda võõrustada. Põhjuseks oli Kiievi mure presidendi varasemate soojade suhete pärast Venemaaga ning tugev toetus Nord Stream 2 gaasijuhtme ehitamisele. Steinmeier on küll Ukraina sõja alguse järel mitmeid kordi kinnitanud, et kahetseb oma varasemat suhtumist Moskvasse, kuid paistab, et Zelenskõi ei ole tema siiruses siiski veendunud.

Allikas: The Telegraph

Vahepeal on olukord siiski muutunud: Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kutsus Saksa kantsleri Olaf Scholzi ja presidendi Frank-Walter Steinmeier Kiievisse visiidile, teatas neljapäeval Saksa presidendi kantselei.