Theresa May: Euroopa Liit ähvardab ja survestab

Maailm,
- Updated

Briti peaminister Theresa May süüdistas kolmapäeval Brüsselit brittide sihilikus ähvardamises Braxiti-kõneluste asjus, et mõjutada juunikuiste parlamendivalimiste tulemust.

May tegi avalduse mõni tund pärast seda, kui Euroopa Liidu Brexiti-läbirääkija oli avalikustanud kõneluste plaanid. Briti peaministri sõnul ei taha mõned inimesed EL-is, et läbirääkimised õnnestuksid.

“Me oleme viimastel päevadel näinud, kui raskeks need kõnelused minna tõotavad,” ütles konservatiivide liider ja väitis, et Euroopa ajakirjandus on Suurbritannia läbirääkimispositsiooni valesti tõlgendanud.

“Euroopa Komisjoni läbirääkimispositsioon on karmimaks muutunud. Euroopa poliitikud ja ametnikud ähvardavad Suurbritanniat.”

“Kõik see on sihilikult ajastatud mõjutama 8. juunil peetavate üldvalimiste tulemusi,” süüdistas May.

“Viimaste päevade sündmused on näidanud, et millised ka ei oleks meie soovid ja kui mõistlikud ka ei ole teiste Euroopa liidrite positsioonid – Brüsselis on inimesi, kes ei taha, et kõnelused õnnestuksid. Kes ei taha, et Suurbritannial läheks hästi.”

May kuulutas aprillis välja ennetähtaegsed parlamendivalimised, et saada endale Brexiti-kõnelusteks tugevam mandaat.

“Kes ka ei võidaks 8. juuni valimisi, tema peamine ülesanne on saada Ühenkuningriigile Brexitilt parim võimalik kokkulepe,” rõhutas peaminister.

“Kui me laseme Brüsseli bürokraatidel endast üle sõita, kaotame võimaluse ehitada üles õiglasem ühiskond.

AFP-BNS-UU

FOTO: Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused