Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Theresa May: Meist saab täiesti iseseisev, suveräänne riik!

-
03.10.2016
Theresa May

Suurbritannia alustab ametlikke läbirääkimisi Euroopa Liidust lahkumiseks enne 2017. aasta märtsi lõppu, ütles peaminister Theresa May pühapäeval konservatiivide aastakonverentsil Birminghamis.

“Artikkel 50 kävitamisega asjatult ei viivitata. See käivitatakse, kui me oleme valmis. Ja me oleme valmis varsti,” vahendas BBC peaministri sõnu.

Lissaboni leppe artikkel 50 käivitamise ajastus tähendab, et Ühendkuningriik on EL-ist 2019. aasta suveks lahkunud.

May kinnitas, et saavutab parima võimaliku kokkuleppe 27 alles jääva EL-i riigiga, kuid tema sõnul ei saa ta paljastada oma läbirääkimisstrateegiat, sest see kahjustaks Suurbritannia positsioone.

Oma kõnes parteikonverentsi esimesel päeval ründas ta neid, kes ei ole tänini tunnistanud Brexiti-referendumi tulemusi.

Ta lubas, et Suubritannia sõlmib lepped iseseisva suveräänse riigina. Valijad langetasid selge otsuse, lausus valitsusjuht, lisades, et ministrid peavad tööle hakkama.

May ütles delegaatidele: “Meist saab täiesti iseseisev, suveräänne riik – riik, mis ei kuulu enam poliitilisse liitu supranatsionaalsete institutsioonidega, mis võivad tühistada rahvusparlamentide ja kohtute otsused.”

“Ja see tähendab,” lisas ta, “et me kavatseme taas kord, võtta vabaduse langetada ise oma otsused kõige erinevamates küsimustes, kuidas sildistada oma toiduaineid viisini, kuidas kontrollida sisserännet.”

“Tõeliselt globaalne Suurbritanna on võimalik ja silmapiiril,” märkis ta. “Mei on selleks juba praegu piisavalt kaalu.”

BNS

FOTO: Scanpix