Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Toronto tulistaja nimi on teada: Faisal Hussain

-
24.07.2018
Toronto mälestab hukkunuid.
© AFP/Scanpix

Torontost ei tule endiselt teateid, kas 22. juuli toimunud veresauna käistletakse terroriaktina või muul moel, kuid tapja isik on selgunud.

Politsei tuvastas kahtlusaluse, kelleks on 29-aastane Faisal Hussain, tema päritolumaast ei räägita. Mehe pere teatas, et nad on toimunust šokis, nad kirjeldasid mõrvarit kui haiget inimest ja avaldasid kaastunnet hukkunute omastele ja haavatutele. Sellest kirjutavad SF Gate ja Breitbart. Viimaselt lingilt leiab ka videoklipi tulistamiskohalt.

Kanadas Toronto linnas sai pühapäeval tulistamises haavata 14 inimest, kellest kaks, 10-aastane tüdruk ja 18-aastane neiu, surid, ning tulistaja tegi enesetapu, teatas politsei esmaspäeval. Politsei sai väljakutse Greektowni linnajakku Danforthi ja Pape’i tänava piirkonda umbes kell 22 (Eesti aeg esmaspäeval kell 5). Selles linnajaos elab väidetavalt palju kreeklasi.

Kanada meediasse jõudnud videol on näha musta riietatud meest pühapäeva õhtul Greektowni kõnniteel sammumas ning seejärel möödakäijaid tulistama hakkamas.

“22. juulil umbes kell 10 õhtul tulistas Danforth avenüül kõndiv mees mitu korda inimrühmade suunas. Mitu inimest sai pihta. Kaks tsiviilisikut sai surmavalt haavata,” ütles Ontario erijuurdlusüksus.

Politseiga seotud tulistamisi uuriva üksuse tuvastasid politseinikud mehe asupaiga ja puhkes tulevahetus. “Mees põgenes ja ta leiti surnuna Danforthi avenüült,” lisas politsei.

Kanadas on võimul Liberaalne Partei eesotsas “feministliku” peaministri Justin Trudeau`ga, kes on avanud riigi immigrantidele ja multikultuursusele. Lasud Torontos on eeldatavalt just sellise poliitika tagajärg.

Kanada politsei pidas esmaspäeval kinni mehe, kes püüdis Ottawas pussitada parlamendihoone tseremoniaalse valvemeeskonna liiget.