Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Townhall: John Brennan teenib oma julgeolekuloaga miljoneid ja mustab presidenti

-
19.08.2018
John Brennan 23.05.2017 väidetava Vene sekkumise kohta valimistesse tunnistusi andmas
© AFP/Scanpix

Selle nädala alguses võttis USA president Donald Trump ära julgeolekuloa Obama-aegselt Luure Keskagentuuri (CIA) direktorilt John Brennanilt. Trump ütles, et langetas sellise otsuse mitmel erineval põhjusel.

Valge Maja pressisekretär Sarah Sanders ütles etteloetud avalduses, et president Trump kaalub tõsiselt võimalust võtta ära julgeolekuluba veel mitmelt endiselt kõrgetasemeliselt ametnikult, kes töötavad tema vastu. Nimekirjas on näiteks FBI endine juht James Comey, ja DIA (Kaitseluureagentuur) endine direktor James Clapper.

Trumpi sellist otsust on tervitanud paljud, üks neist on näiteks vabariiklasest senaator Rand Paul, kes nõudis juba varem Brennanilt julgeolekuloa äravõtmist. Paul twitterdas: „Kas John Brennan teenib oma julgeolekuloaga raha? Kas ta teenib miljoneid dollareid avaldades riiklikke saladusi peavoolumeediale ja ründab Donald Trumpi?“  Intervjuus Fox News’ile ütles Paul, et on kutsunud presidenti üles vaatama läbi paljude endiste ametnike julgeolekulube. „Brennan lekitas teavet, mis jõudis meediasse Jeemeni topeltagendi kohta,“ ütles Paul.

Liberaalne peavoolumeedia on aga tagajalgadel, kritiseerides otsust, mis on USA-s täielikult kooskõlas presidendi volitustega. Politico sõnul olevat tegemist poliitilise otsusega ja et käimas on meedia ning Trumpi vastaste vaigistamine. Brennan kommenteeris otsust New York Times’ile, öeldes, et Trump on hakanud meeleheitlikult kaitsma ennast ja talle lähedal seisvaid isikuid. „Ja seepärast tegi ta poliitiliselt motiveeritud otsuse minu julgeolekuloa äravõtmiseks, eesmärgiga hirmutada vaikima teisi, kes julgevad talle vastu hakata,“ väitis Brennan.

Julgeolekulube on USA-s võetud ära pea iga presidendi ajal. See on vajalik ja seepärast seda ka tehakse. Kuid varasemalt ei ole endiste administratsioonide ametnikud olnud avalikult ametis oleva presidendi vaenlased. Ja endiselt on inimesi, kes arvavad, et Brennan ja teised Obama-aegsed julgeolekuloaga ametnikud võivad lihtsalt astuda sisse esimesse ettejuhtuvasse riigiasutusse ja hakata käima läbi ülisalajasi dokumente. Tegelikult nad seda muidugi teha ei tohi.

Allikas: Townhall

Refereeris Triin van Doorslaer