Townhall: John Brennan teenib oma julgeolekuloaga miljoneid ja mustab presidenti

Rubriik Maailm On
- Updated
©AFP/Scanpix
John Brennan 23.05.2017 väidetava Vene sekkumise kohta valimistesse tunnistusi andmas

Selle nädala alguses võttis USA president Donald Trump ära julgeolekuloa Obama-aegselt Luure Keskagentuuri (CIA) direktorilt John Brennanilt. Trump ütles, et langetas sellise otsuse mitmel erineval põhjusel.

Valge Maja pressisekretär Sarah Sanders ütles etteloetud avalduses, et president Trump kaalub tõsiselt võimalust võtta ära julgeolekuluba veel mitmelt endiselt kõrgetasemeliselt ametnikult, kes töötavad tema vastu. Nimekirjas on näiteks FBI endine juht James Comey, ja DIA (Kaitseluureagentuur) endine direktor James Clapper.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trumpi sellist otsust on tervitanud paljud, üks neist on näiteks vabariiklasest senaator Rand Paul, kes nõudis juba varem Brennanilt julgeolekuloa äravõtmist. Paul twitterdas: „Kas John Brennan teenib oma julgeolekuloaga raha? Kas ta teenib miljoneid dollareid avaldades riiklikke saladusi peavoolumeediale ja ründab Donald Trumpi?“  Intervjuus Fox News’ile ütles Paul, et on kutsunud presidenti üles vaatama läbi paljude endiste ametnike julgeolekulube. „Brennan lekitas teavet, mis jõudis meediasse Jeemeni topeltagendi kohta,“ ütles Paul.

Liberaalne peavoolumeedia on aga tagajalgadel, kritiseerides otsust, mis on USA-s täielikult kooskõlas presidendi volitustega. Politico sõnul olevat tegemist poliitilise otsusega ja et käimas on meedia ning Trumpi vastaste vaigistamine. Brennan kommenteeris otsust New York Times’ile, öeldes, et Trump on hakanud meeleheitlikult kaitsma ennast ja talle lähedal seisvaid isikuid. „Ja seepärast tegi ta poliitiliselt motiveeritud otsuse minu julgeolekuloa äravõtmiseks, eesmärgiga hirmutada vaikima teisi, kes julgevad talle vastu hakata,“ väitis Brennan.

Julgeolekulube on USA-s võetud ära pea iga presidendi ajal. See on vajalik ja seepärast seda ka tehakse. Kuid varasemalt ei ole endiste administratsioonide ametnikud olnud avalikult ametis oleva presidendi vaenlased. Ja endiselt on inimesi, kes arvavad, et Brennan ja teised Obama-aegsed julgeolekuloaga ametnikud võivad lihtsalt astuda sisse esimesse ettejuhtuvasse riigiasutusse ja hakata käima läbi ülisalajasi dokumente. Tegelikult nad seda muidugi teha ei tohi.

Allikas: Townhall

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused