Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trudeau režiim kavatseb arestida protestijate ja neile annetanud inimeste kontod

-
18.02.2022
Trudeau äärmusliberaalne valitsus tahab võtta raha ära inimestelt, kes protesteerivad tema kommunistliku poliitika vastu.
© Scanpix

Kanada justiitsminister David Lametti hoiatas, et Kanada veokijuhtide „Freedom Convoy“ toetuseks annetuse teinud Trumpi toetajad võivad arvestada, et neid ootavad ees probleemid ning nende pangakontod arestitakse.

CTV Newsile antud intervjuus küsiti Lamettilt, kas kolonni toetanud protestijad peaksid muretsema oma varade arestimise pärast valitsuse poolt ja Lametti nimetas selle peale konkreetselt just Trumpi toetajaid. Reporter küsis Lamettilt: „Te võrdlesite annetuse teinud inimesi nende inimestega, kes võivad olla toetanud terroriste. Kuidas siis täpselt on? Paljud inimesed ütlevad: mulle ei meeldi teie vaktsineerimispoliitika ja ma tegin annetuse, aga nüüd on see kuulutatud ebaseaduslikuks; kas ma peaksin kartma, et pank võib arestida minu konto? Milline on teie vastus?“

„Ma arvan, et kui inimene on Trumpi toetava liikumise liige ja annetanud sadu tuhandeid dollareid ja miljoneid dollareid sellise asja jaoks, siis ta peaks küll muretsema,“ vastas Lametti. Ta lisas, et veokijuhid võivad jääda ilma oma litsentsist, kui osalesid protestiaktsioonis või kui nad said selleks loa tööandjalt.

Lametti väljaütlemisele eelnes Kanada peaministri Justin Trudeau otsus kehtestada riigis protestiaktsioonide mahasurumiseks eriolukord. Muuhulgas on valitsusel plaanis arestida protestijate ja neile annetanud inimeste kontod.

„Me n-ö järgneme rahale. Me peatame nende ebaseaduslike blokaadide rahastamise,“ teatas Trudeau asepeaminister Chrystia Freeland esmaspäevasel pressikonverentsil. „Sõiduki kindlustus kaotab kehtivuse,“ lisas ta. „Saatke oma veokid koju, Kanada majandus vajab neid seadusliku töö tegemiseks, mitte ebaseaduslikult meie kõigi vaeseks muutmiseks.“

Hoolimata tagasilöökidest on Kanada erinevate provintside peaministrid hakanud koroonapiiranguid lõpetama. Praeguseks on isegi Ontario peaminister Doug Ford teatanud, et „maailm on pandeemiaga ühel pool“ ja on aeg edasi liikuda.

Lisaks on kahe Kanada provintsi peaministrid ja 16 USA osariigi kubernerid saatnud ühise kirja Trudeau’le ja Joe Bidenile üleskutsega loobuda kahe riigi vahel liikuvatele veokijuhtidele kehtestatud vaktsineerimiskohustustest.

Allikas: Breitbart