Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump: Fidel Castro oli oma rahvast rõhunud brutaalne diktaator

-
26.11.2016
Laadime sisu...

USA presidendiks valitud Donald Trump nimetas reedel surnud Kuuba kauaaegset liidrit Fidel Castrot oma rahvast ligi kuus aastakümmet rõhunud jõhkraks diktaatoriks.

Trumpi sõnul jääb Castrost maha “hukkamiskomandode, varguse, kujuteldamatute kannatuste, vaesuse ja fundamentaalsete inimõiguste salgamise” pärand.

Ühendriikide järgmine president vaatas ka tulevikku, öeldes, et ehkki Kuuba on jätkuvalt “totalitaarne saar”, loodab ta, et Castro surm märgib “sammu eemale liiga kaua kestnud õudustelt tuleviku suunas, milles imeline kuuba rahvas elab lõpuks vabaduses, mida ta nii täielikult väärib”.

Trump sõnas, et tema valitsus teeb kõik endast oleneva eesmärgiga tagada, et Kuuba rahvas saaks lõpuks alustada oma teekonda õitsengu ja vabaduse suunas. Vabariiklane liitub enda sõnul paljude Kuuba päritolu ameeriklastega, kes loodavad ühel päeval näha vaba Kuubat.

Castro suri reedel 90 aasta vanuses pärast ligi 50 aasta pikkust raudse rusikaga valitsemist saareriigi üle. 2006. aastal andis ta võimu üle oma vennale Raúlile.

Valimiskampaania ajal ähvardas Trump tagasi pöörata Ühendriikide praeguse presidendi Barack Obama algatatud suhete normaliseerimise Kuubaga.

“Kõik järeleandmised, mille Barack Obama on Castro režiimile kinkinud, tehti täidesaatva võimu määrustega, mis tähendab, et järgmine president saab need tagasi pöörata. Seda kavatsen ma ka teha, kui Castro režiim meie nõudmisi ei täida,” ütles toonane vabariiklaste presidendikandidaat septembris.

Need nõudmised hõlmavad usu- ja poliitilisi vabadusi Kuuba rahvale ja poliitvangide vabastamist, sõnas kinnisvaramagnaat.

Kuuba ja USA teatasid pool sajandit kestnud vaenu lõpetavast suhete normaliseerimisest 2014. aasta detsembris. 2015. aasta juulis avati kahe riigi pealinnas vastastikku taas saatkonnad.

AFP – AP – BNS

FOTO: AP/Scanpix