Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Trump ja Pence kuulutasid uue konservatiivse ajastu poliitika algust

-
25.02.2017
Laadime sisu...

USA president Donald Trump kuulutas reedel konservatiividele peetud kõnes uue poliitilise tegutsemise ajastu algust.

“Tühja jutu aeg on ümber. See on läbi. Nüüd on aeg tegudeks,” ütles Trump Washingtoni lähistel Konservatiivsete poliitkomiteede konverentsil (CPAC) aktivistidele

Trump kordas retoorikat immigrantide, kuritegevuse ja meedia suhtes. Ta lubas hoida “radikaalsed islamiterroristid meie riigist eemal”, viidates taas Rootsile, Saksamaale ja Prantsusmaale kui kohtadele, kus migratsioon on toonud kaasa kuritegevuse suurenemise ja terroriaktid nagu Pariisis ja Nice’is.

USA president kritiseeris ka “võltsi” meediat. “Need on rahva vaenlased, kuna neil ei ole allikaid. Nad mõtlevad need (allikad) välja, kui neid ei ole,” sõnas ta.

Valge Maja valis reedel pressikonverentsile pääsevaid meediaväljaandeid, millest jäeti välja presidendivalimiste ajal ja pärast seda informatsiooni tendentslikult käsitlenud ajaleht New York Times ja telekanal CNN. Viimaste raevukas retoorika ja “tõejärgsed” libauudised pole raugenud praegugi.

Peale mainitud väljaannete ei pääsenud pressikonverentsile ka Politico ja Buzzfeedi ajakirjanikud. Televõrgustike ABC, NBC, CBDS ja FOX ajakirjanikel sissepääsemisega probleeme polnud.

USA president Donald Trump pidas reedel Marylandis toetajatele kõne, kus süüdistas taas teatud meediaväljaandeid kallutatuses ja nõudis muu hulgas anonüümsete allikate kasutamise lõpetamist.

“Neid niinimetatud allikaid pole üldse olemas. Nad mõtlevad oma uudised välja,” süüdistas president. Trump toonitas, et pole meedia vaenlane, vaid võitleb ebaausa ja kallutatud ajakirjanduse vastu.

Trump kordas kõnes ühtlasi lubadusi seada USA huvid esmaseks ning teha riik taas tugevaks ja mõjuvõimsaks.

“Tühjade sõnade aeg on möödas. Aeg on tegutsemiseks. Mina esindan Ühendriike, mitte maailma,” rääkis Trump. President lubas, et Mehhiko piirile kavandatava müüri ehitamine algab juba lähiajal ehk lubatud ajakavast “palju varem”.

USA president Donald Trump süüdistas ka Föderaalset Juurdlusbürood (FBI-d) suutmatuses peatada lekkeid meediale, öeldes, et avaldatud informatsioon on salastatud ja sellel võib olla “laastav mõju” riigile.

“FBI on täielikult suutmatu peatama riikliku julgeoleku “lekitajaid”, kes on tunginud meie valitsusse juba pikka aega. Nad ei suuda leida lekitajaid isegi FBI-s endas,” ütles Trump.

USA asepresident Mike Pence ütles neljapäeval, et Donald Trumpi võit presidendivalimistel andis Ühendriikidele ainulaadse võimaluse viia riigi probleemidega toimetulemiseks ellu konservatiivseid lahendusi.

“See on võimalus, mille saavutamise nimel oleme nii kaua ja nii kõvasti tööd teinud. See on aeg tõestada taas, et meie vastused on Ameerika jaoks õiged vastused,” sõnas Pence Washingtoni lähistel Konservatiivsete poliitkomiteede konverentsil (CPAC).

Asepresident lausus, et president Trumpi valitsus asub peagi tühistama eelmise riigipea Barack Obama tervishoiuseadust. Riigi “Obamacare´i õudusunenägu on lähedal lõpule”, ütles ta.

Pence´i sõnul kavatsevad vabariiklased vastu võtta uue plaani, mis tagab “korrapärase ülemineku paremale tervishoiusüsteemile”.

AP-BNS-UU

FOTO: AP/Scanpix