Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump: käivitatud on USA ajaloo suurim poliitiline nõiajaht

-
18.05.2017
Laadime sisu...

USA president Donald Trump nimetas neljapäeval juurdlust Venemaa väidetavast mõjutustegevusest 2016. aasta presidendivalimiste kampaania ajal Ühendriikide ajaloo “suurimaks nõiajahiks”.

“See on Ameerika ajaloo suurim nõiajaht poliitikule!” kirjutas Trump Twitteris.

Raevupuhang on ajendatud justiitsministeeriumi kolmapäevasest otsusest määrata Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine juht Robert Mueller kui tavapärase käsuliini suhtes sõltumatu isik uurimiskomisjoni juhtima.

Trump süüdistas Twitteris endist presidenti Barack Obamat ja oma demokraadist valimisvastast Hillary Clintonit “ebaseaduslikes sammudes”, mille olemust ta ei täpsustanud.

“Kõigi Clintoni kampaania ja Obama administratsiooni ajal tehtud ebaseaduslike sammude tervis küll erinõunikku ega uurimiskomisjone ei nimetatud!” säutsus ta.

Trump on sattunud tugeva surve alla, kuna 60% valitsusasutuste töötajatest on pandud paika endise presidendi Obama poolt ja töötavad tema vastu koos vägagi innukalt. Iga nädal paisatakse eetrisse jälle mõni uus leke, mida Trumpi vihkav peavoolumeedia hea meelega võimendab. Eriti teravaks on asjad läinud nüüd, mil Trump üritab parandada sunniislamistidega “flirtinud” Barack Hussein Obama poliitika fataalseid vigu Lähis-Idas.

AFP-BNS- Breitbart-UU

FOTO: Scanpix