Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump: kas meil on julgust säilitada oma tsivilisatsiooni nende ees, kes selle lõhuksid ja hävitaksid?

-
08.07.2017
Laadime sisu...

USA president Donald Trump rõhutas oma Varssavis peetud kõnes, kui tähtis on kaitsta meie väärtusi, meie piire, luua tugevaid perekondi ja hoida Lääne tsivilisatsiooni. Portaal Breitbart võrdleb Trumpi Varssavi kõnet president Ronald Reagani ajaloolise kõnega Lääne-Berliinis 1987. aasta juulis, kus Reagan kutsus üles lammutama Berliini müüri. Poola pealinnas Krasinski väljakul peetud kõnes puudutas Trump paljusid tõsiseid probleeme ja ohte, mis ähvardavad kogu Läänt, nii USAd, Poolat kui ka kõiki teisi Euroopa ja Põhja- ning Lõuna-Ameerika rahvaid, kelle ühiskonnakorraldus on demokraatlik ja kes jagavad judeo-kristlikku väärtussüsteemi.

Oma 35-minuti pikkuses kõnes kiitis Trump muuhulgas Poolat paljude saavutuste eest, kinnitas USA jätkuvat toetust Poola püüdlustele ja tänas riiki selle eest, et Poola on ühena vähestest NATO liikmesriikidest täitnud oma finantskohustust ühenduse ees.

Ühena kõige olulisematest teemadest nimetas Trump aga ohtu rahule ja stabiilsusele, mitte ainult USAs või Poolas, vaid ka paljudes teistest riikides üle kogu maailma. „Meie aja tähtsaim küsimus on, kas Läänel on tahet jääda ellu,“ kuulutas Trump asjakohaselt. „Kas meil on enesekindlust, et kaitsta iga hinna eest oma väärtusi? Kas meil on piisavalt austust oma kodanike vastu, et kaitsta oma piire? Kas meil on julgust säilitada oma tsivilisatsiooni nende ees, kes lõhuksid ja hävitaksid selle?“

Seejärel rõhutas USA president perekonna ja perekondlike väärtuste tähtsust, mis on Lääne tsivilisatsiooni aluseks: „Meil võivad olla suurimad majandused ja kõige vägevamad relvad, kuid kui meil ei ole tugevaid perekondi ega tugevaid väärtusi, siis oleme nõrgad ja me ei jää ellu.“

Võimalik, et USA president soovib laiendada oma strateegiaid ka välispoliitikale, eriti seda, mis puudutab Ameerika uuesti suureks saamist headuse kaudu. Sest headus kasvab peamiselt välja usust ja perekonnast. Trump paistab uskuvat, et USA saab mängida maailmas liidrirolli ka ilma, et ameeriklaste turvalisus, jõukus või heaolu teiste riikide tõttu kannataks.

Vahetult peale Varssavis peetud kõnet rääkis ka Valge Maja kõrge ametnik Sebastian Gorka Fox News telekanalil sellest, kuidas USA ekseptsionalism ei tähenda tingimata rahvusvahelise koostöö puudumist.

„President Trump on selle riigi president ja mitte maailma president,“ ütles Gorka ja selgitas, et presidendi agenda ei tähenda ainult omaenda riigi piiridesse jäämist. „Ameerika ennekõike ei tähenda Ameerikat üksinda,“ selgitas Gorka.

Allikas: Breitbart