Trump lubas jõuliselt kaitsta Ukraina territoriaalset terviklikkust

Maailm,
- Updated

Nädalavahetusel teatas Donald Trumpi juhitud USA oma toetusest Ukraina territoriaalsele terviklikkusele, rahule ja nõudis Krimmi tagastamist Ukrainale. Sealjuures mõistis USA hukka Venemaa agressiooni.

Pühapäeva hommikul peetud telefonivestluses Ukraina presidendi Petro Porošenkoga lubas president Trump, et aitab Ukrainal rahu taastada. Trump nimetas telefonivestlust väga meeldivaks. “Me hakkame töötama koos Ukraina, Venemaa ja kõigi teiste huvi üles näitavate osapooltega, et aidata neil taastada rahu oma piiridel,” lubas USA president.

Porošenko sõnul lubas Trump jõuliselt toetada Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust. Porošenko teatas, et tänab Trumpi selle avalduse eest.

USA ja Ukraina presidendid vestlesid üle tunni aja. Keskenduti ennekõike olukorrale Ukraina idaaladel, kus sel nädalal puhkes venemeelsete jõudude ja Ukraina valitsusvägede vahel uus intensiivne lahingutegevuse periood.

Donald Trumpi määratud USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley mõistis hukka Venemaa agressiooni Ukrainas. “Me tahame tõesti parandada oma suhteid Venemaaga, kuid kohutav olukord Ida-Ukrainas nõuab, et Venemaa tegevus mõistetaks selgesti ja jõuliselt hukka,” lausus Haley ÜRO julgeolekunõukogu ees.

Haley ütles, et USA kutsub üles okupatsiooni viivitamatult lõpetama, ja sanktsioone, mis on seotud Venemaa tegevusega Krimmis, ei kaotata seni, kuni see on Ukrainale tagastatud.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused