Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump piirab immigratsiooni ja hoolitseb oma rahva töökohtade pärast

-
20.09.2018
Donald Trump
© Scanpix

USA president Donald Trump lubab uusi immigratsiooniga seotud samme. Breitbart vahendab Trumpi intervjuud portaalile The Hill.com, milles president teatas, et kahe järgmise nädala jooksul on tal plaanis tegeleda immigratsiooniteemadega ja tulla välja äärmiselt muljetavaldavate sammudega.

Senat ja esindajatekoda on korduvalt blokeerinud Trumpi immigratsioonireforme. USA-Mehhiko piirile kavandatava müüri rahastamisplaane on aga takistanud vabariiklased ise. Sisejulgeolekuministeeriumi eelarve on peatatud kuni detsembrini ja ühendatud mitme odava tööjõu programmiga, mis muuhulgas ujutaksid üle kõrge kvalifikatsiooniga töötajate tööturu ja kõrgharidusega ameeriklaste palgad langeksid.

„On terve hulk kasulikke asju, mida Trump järgmise kahe nädala jooksul teha saaks,“ ütles Jessica Vaughan, mittetulundusühingust Centre for Immigration Studies, nimetades näiteks kontrolli suurendamist illegaalsete töötajate tabamiseks, H4 viisaomanike [pika tööloaga viisaomanike abikaasad] tööloa lõpetamine. Vaughan mainis ühe meetmena ka kongressi liikmete veenmist raha eraldamiseks Mehhiko piiri müüri jaoks ja uute programmidega alustamist, mis kaitseksid ameeriklaste töökohti.

„Praeguseks läbiviidud reformid on tulnud kasuks palkadele ja neid tuleb jätkata…Neid tuleb jätkata, sest kui Trump annab järgi tööandjatele, kes nõuavad rohkem välispäritolu töötajaid, siis on kogu senine progress tulutu. Ta ei peaks laskma end hirmutada tööandjate survest, kes ei saa enam ignoreerida ameerika töötajaid ja on sunnitud tõstma palku,“ ütles Vaughan.

„Lähenemas on valimised (midterm elections – vahevalimised e üldvalimised), mis on vabariiklaste enamuse säilitamise seisukohalt kongressis äärmiselt olulised ja vabariiklastele ei tule kuidagi kasuks, kui võõrtöölistele on rohkem töökohti, sest see ei ole kasulik ameeriklastele, kes astuvad valimiskastide juurde. Kõrgemad palgad motiveerivad inimesi toetama presidendi agendat ja toetama ka neid kongressi liikmeid, kes omakorda toetavad presidendi agendat,“ selgitas Vaughan.

Trumpi meeskond, eesotsas justiitsminister Jeff Sessionsiga on juba praegu tegelenud hoolega illegaalse immigratsiooni piiramisega. Lisaks tegeleb Trumpi valitsus ka erinevate keskklassi toetavate programmide koostamisega, mis muuhulgas tagaksid töökoha 700 000-le USA kolledžilõpetajale.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer