Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Trump seab kahtluse alla Pulitzeri auhinnad tema väidetavate Vene-sidemete kohta libauudiseid avaldanud ajakirjanikele

-
02.06.2022
Donald Trump Wyomingis.
© Scanpix

USA endine president Donald Trump saatis möödunud nädalal kirja Pulitzeri komisjonile, ähvardades komisjoni kohtuhagiga, kui ei võeta tagasi auhindu, mis anti nn Trumpi Vene sidemetega seotud uudiseid kajastanud New York Timesi ning Washingtoni Posti ajakirjanikele.

„Auhindade jätkuv kuvamine ja nende tunnustamine ameti veebilehel on faktide moonutamine ning isiku vastu suunatud laim, mis viib kohtuasjani, kui ei õnnestu ameti veenmine õiglaselt tegutsema,“ kirjutas Trump Pulitzeri auhinna administraatorile Marjorie Millerile saadetud kirjas, nimetades New York Timesi ja Washington Posti nn Vene sidemete kohta avaldatud uudised väljamõeldiseks ja valedeks.

2018. aastal andis komisjon välja Pulitzeri auhinna mõlema nimetatud ajalehe toimetusele uudiste eest, mis kajastasid Trumpi valimiskampaania ja administratsiooni väidetavaid sidemeid Kremliga. Trump kutsus oma kirjas Pulitzeri komisjoni üles tutvuma Hillary Clintoni 2016. aasta valimiskampaania juhi Michael Sussmanni kohtuasjas avalikuks tulnud tõendusmaterjaliga, mille kohaselt valetas Sussmann FBI-le.

Nimelt väitis Sussmann enne 2016. aasta USA presidendivalimisi FBI-le, et Trumpi kampaania teeb valimiste mõjutamiseks koostööd Venemaaga. FBI agent Scott Hellman tunnistas Sussmanni kohtuprotsessi käigus, et FBI-le oli vähem kui päevaga selge, et Sussmanni väited ei kinnitanud Vene sidemete olemasolu. Sama on varasemalt kohtu ees tunnistanud ka FBI endine nõunik James Baker, kelle sõnul uuris FBI Trumpi ja Kremliga seotud panga sidemete kohta antud vihjeid, ja leidis, et „seal ei olnud midagi“.

„Mr. Sussmann [sic!] on kohtu all FBI-le valeteabe esitamise eest, mille eesmärk oli näidata, nagu oleks minu ja Venemaa Alfa Banki vahel mingi koostöö, samuti valetas ta, et võttis FBI-ga ühendust kui murelik kodanik ja varjas tõsiasja, et tegutses tegelikult Clintoni kampaania ja Hillary Clintoni huvides,“ kirjutas Trump.

31. mail mõisteti Sussmann kohtus siiski õigeks.

Donald Trump kommenteeris kohtu otsust Truth sotsiaalmeedias, nimetades Ameerika kohtusüsteemi korrumpeerunuks. Tema sõnul on kohtunikud politiseeritud ning ära hirmutatud.

Allikas: Epoch Times