Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump: Venemaad päästaks USA sanktsioonidest vaid konkreetsed teod Ukraina ja Süüria osas

-
21.08.2018
Donald Trump
© Scanpix

USA president Donald Trump ütles usutluses uudisteagentuurile Reuters, et kaalub Venemaa sanktsioonidest vabastamist, vaid sel juhul, kui viimane astub reaalseid samme olukorra normaliseerimiseks Ukrainas ja Süürias.

Reutersi teatel ütles Trump vestluses Putiniga, et pakub Venemaale võimalusi USA sanktsioonidest pääsemiseks, kuid vaid sel juhul, kui Venemaa astub reaalseid samme olukorra normaliseerimiseks Ukrainas ja Süürias.

“Ma mõtleksin, kui nad teeksid midagi, mis oleks meile hea. Ma ei langeta taolist otsust ilma selleta,” sõnas USA president.

Agentuur rõhutas, et Trump nimetas Venemaale teemad, mida arutati ka 16. juuli Helsingi kohtumisel Vene presidendiga ja mis on USA jaoks olulise tähtsusega. Muuhulgas nimetas president Iisraeli ja Süüria julgeolekut, Krimmi annekteerimist, Venemaa sissetungi Ida-Ukrainasse ja samuti gaasijuhet Nord Stream 2.

USA on planeerinud kehtestada Venemaale karmid santsioonid tehes seda kahes etapis, kus esimese laine omad kehtestuksid juba 22. augustil ja teise laine piirangud 90 päeva pärast. Venemaad ja ka Saksamaad on ajanud ärevusse see, et USA sanktsioonid võivad laiemas perspektiivis nurjata ka torujuhtme Nord Stream 2 ehitamise.

Interfax/BNS

SEOTUD LOOD: Urmas Espenberg: kas muti Merkelit ja isakest Putinit seob ammune salasõprus või on põhjuseks Trump?