Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump vihjas, et Islamiriik saab Iisraelilt raha

-
11.12.2015
Trump

Teisipäeval teatas USA presidendikandidaat Donald Trump telesaates Morning Joe, et on riike, keda USA peab oma liitlaseks ja kelle raha aitab Islamiriiki, vihjates arvatavasti Iisraelile, kes saab 75 protsenti oma naftast suuresti Islamiriigi kontrolli alt olevatelt Kurdistani naftaväljadelt.

“On nii-öelda inimesed, kes pidavat olema meie poolel, nad ei anna sellest teada, nad ei räägi sellest, ja mõnel juhul on nad sellega seotud,” rääkis Trump. “Mõned meie nii-öelda liitlased, kellega me teeme koostööd ja keda me sõjaliselt kaitseme, saadavad hiiglaslikke rahasummasid ISISele ja teistele [terrorirühmitustele].”

Kui intervjueerija küsis, keda presidendikandidaat silmas peab, sõnas Trump: “Te teate, kellest ma räägin. Miks ma pean selle teile puust ja punaseks selgeks tegema? Te teate, kellest ma räägin.”

Trump ütles, et ta ei pea silmas Saudi Araabiat. “Teised riigid annavad samuti suurel hulgal raha. … On teisi riike, aga ma ei ütle seda välja, sest mul on paljude inimestega sidemeid. Aga on [veel riike]. Ja te teate seda. Ja kõik teavad seda. Ja keegi ei ütle seda välja. Keegi ei räägi sellest.”

Iga päev toodab Islamiriik 20 000 kuni 40 000 barrelit naftat, mis toob islamistidele päevas sisse keskmiselt 1–1,5 miljonit dollarit. Islamiriigi nafta peamine importija on Iisrael, teatas hiljuti Iisraeli äriväljaanne Globes.

Neljapäeval teatas Trump, et jätab ära oma plaanitud külaskäigu Iisraeli.