Trumpi meeskond on võitnud enamiku valimistega seotud kohtuasjadest

Maailm,
- Updated
USA naised toetasid aktiivselt Trumpi. Pilt on illustratiivne. (Foto: Scanpix)

Peavoolumeedia, sotsiaalmeedia sisuhaldajad ja nn faktikontrollijad kipuvad kajana kordama väidet, nagu oleks USA kohtud lükanud tagasi kõik president Donald Trumpi kampaaniameeskonna poolt esitatud kohtukaebused, mis puudutasid 2020. aasta presidendivalimisi. Hiljutine analüüs näitab aga, et see ei vasta tõele.

Analüüs küll ei viita sellele, et kõigi kohtuasjade positiivse ja õigeaegse lahenemise korral oleks Trump valimistel tingimata võidu saavutanud, samuti ei oleks kohtuotsused pruukinud muuta Bideni võidetud valijameeste arvu mõnedes võtmeosariikides. Näiteks saavutati mõned kohtuvõidud Colorados ja Iowas, kus kummagi kandidaadi võit (Biden Colorados ja Trump Iowas) ei olnud napp.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuid ajakirjaniku ja füüsiku John Droz Jr poolt koostatud analüüs näitab, et 22-st praeguseks kohtuotsuseni jõudnud kaasusest on Trump ja vabariiklased võitnud 15.

Droz ja tema vabatahtlike meeskond tutvus põhjalikult 81 kohtukaebusega, mis esitati seoses 2020. aasta presidendivalimistega. 81-st kaasusest 11 võeti tagasi ja 23 jäeti rahuldamata. Drozi sõnul ei ole võimalik pidada neid juhtumeid kummagi poole kaotuseks ega võiduks.

Järele jäi 47 kaasust, millest 22 osas on langetatud otsus. Vabariiklased võitsid neist 15 ja kaotasid 7. Otsus on veel langetamata 25 kaebuse puhul.

See tähendab, et „Trump ja vabariiklased on võitnud enamiku 2020. aasta valimistega seotud kohtukaasutest, mille osas on langetatud otsus“, ütles Droz. Ta viitas, et vaid kolm kohtuasja olid seotud hääletusmasinate ebatäpsusega. „Üks neist jäeti rahuldamata, üks kaotati ja üks on veel pooleli,“ ütles Droz.

Tema sõnul on hääletusmasinaid puudutavate kaebuste vähesuse põhjuses ilmselt selles, et valimismasinatega sooritatud manipuleerimise või pettuse tuvastamine on äärmiselt aeganõudev protsess. „Ajahetke [enne valijameestekogu kogunemist] arvestades ei olnud tõendite kogumiseks lihtsalt piisavalt aega.“

Droz leiab, et avalikkust on vaja valimiste aususe teemadel palju paremini teavitada ja harida, samuti peaksid inimesed paremini mõistma, et kohtuasjad on osake kogu valimisprotsessist.

Allikas: Epoch Times

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused