Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trumpi meeskonda võetakse Breitbarti toimetaja Bannon ja neoreaktsionäärist ärimees Thiel

-
15.11.2016
Laadime sisu...

Pühapäeval tegi USA presidendiks valitud Donald Trump teatavaks esimesed nimed oma tulevasest meeskonnast.

Valge Maja personaliülemaks saab vabariiklaste kõrgliigasse kuuluv Reince Priebus ja Trumpi peamiseks nõunikuks Stephen Bannon.

Bannon juhtis viimastel kuudel ka Trumpi presidendikampaaniat. Ta on seni töötanud konservatiivse veebilehe Breitbart News toimetajana.

Bannoni käe all on Breitbartist saanud üks peamiseid Euroopa ja Ameerika immigratsioonikriisi kajastavaid meediakanaleid, mis on sümpaatiaga suhtunud ka rahvuslikku ja eurooplaste identiteedile keskenduvasse alternatiivparempoolsesse liikumisse. Vasakpoolne väljaaanne Huffington Post on Bannonit juba kutsunud antisemiidiks ja valgeks rahvuslaseks.

Trumpi meeskonda kuulub ka parempoolne ettevõtja ja visionäär Peter Thiel. Thiel on PayPali üks asutajaid ja oli Facebooki esimeste investorite seas. Ta juhib luureandmete analüüsiga tegelevat firmat Palantir ja investeerimisfondi Mithril. Sel aastal rahastas Thiel ka maadleja Hulk Hogani kohtuasja vasakpoolse veebilehe Gawker vastu, mis päädis Gawkeri pankrotiga.

Thiel on seotud ka Silicon Valleys tegutseva neoreaktsionääride grupiga, keda inspireerivad Itaalia filosoofi Julius Evola ideed. Vastavuses neoreaktsiooni ideoloogiaga on Thiel kritiseerinud modernset liberaaldemokraatiat.