„Trumpi müür“ võib koroonaviiruse tõttu lähiajal igas mõttes vägagi reaalse näo saada

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
USA tõkestab igati sisserännet lõunast. Pilt on illustratiivne.

USA president Donald Trump plaanib anda välja korralduse, millega saadetaks Ameerika Ühendriikide lõunapiirilt tagasi Mehhikosse kõik migrandid, ka asüülitaotlejad.

Breitbart vahendab, et Trumpi administratsioon plaanib hakata saatma piirilt tagasi kõiki asüülitaotlejaid ja teisi välismaalasi, kes üritavad Mehhikost illegaalselt USA-sse siseneda. Administratsiooni sõnul ei ole riigil võimalik riskida koroonaviiruse levimisega piiripunktides, migrantide jaoks mõeldud keskustes ning piirivalvurite hulgas.

Uus eriolukord peaks kuulutatama välja järgmise 24 tunni jooksul. Piirivalvurid peavad seega saatma Mehhiko piirilt tagasi kõik inimesed ilma mingeid protseduure läbi viimata ja mitte Ameerika piiripunktides või –hoonetes ei hoita enam kedagi.

Hetkel on korralduse seaduslikud alused veel veidi segased, kuid USA immigratsiooniseaduse kohaselt on presidendil olemas õigus sellise korralduse tegemiseks: „Mil iganes president leiab, et ükskõik milliste võõramaalaste või võõramaalaste klassi sisenemine võib olla Ameerika Ühendriikidele kahjuliku mõjuga, võib ta kuulutada välja, ja just nii pikaks perioodiks, kui ta vajalikuks peab, sisenemise keelu kõigile võõramaalastele või võõramaalaste klassile, olgu nad siis immigrandid või mitte immigrandid, või panna võõramaalaste sisenemisele peale ükskõik millised tema meelest vajalikud piirangud.“

Ameerika äriühingutele ei meeldi see seadus sugugi, kuna see võib viia sinikraedest mingrantide vähenemise tõttu palganõudmiste kiire tõusuni.

USA lõunapiir jääb avatuks Ameerika kodanikele, vajalikke dokumente omavatele välismaalastele, samuti jätkub kaubavahetus. USA põhjapiiri kohta sarnast avaldust tehtud ei ole, ehkki Kanada kaudu pääsevad Ameerika Ühendriikidesse ka reisijad Hiinast, keda Kanada valitsus on viimastel nädalatel riiki lubanud.

Juristid on lõunapiiri sisenemiskeeldu juba teravalt kritiseerinud. Immigratsioonijurist Aaron Reichlin-Melnick näiteks kirjutas: „Väljapakutud plaan teeb väga murelikuks. Väidetavalt tahetakse saata asüülitaotlejad ettekavatsetult ning ilma igasuguste protseduurideta tagasi; sama tehtaks ka sadamates. Mul on kahtlusi, kas selline seaduslik õigus ikka on olemas.“

Viimastel päevadel on migratsiooni toetavad survegrupid üritanud igati aidata kaasa piiride avamisele, et lasta USA-sse Mehhikos oma asüülitaotlustele vastuseid ootavad 30 000 migranti. Üheks selliseks on survegrupp FWD.us, mille asutajateks on jõukad investeerijad, kelle huvides on jätkuv odava tööjõu sissevool riiki. Asutajate hulgas on vähemalt kaks miljardäri: Mark Zuckerberg ja Bill Gates.

Allikas: Breitbart

Kommentaarid

2 commentsOn „Trumpi müür“ võib koroonaviiruse tõttu lähiajal igas mõttes vägagi reaalse näo saada

 • Avatar

  Noh, kui juba need kaks juuti on asjasse segatud, siis on kindel, milleks seda toetatakse. Ikka lammutamisks, lõhkumiseks hävitamiseks!

 • Avatar

  Olles servast tuttav USA immigratsiooni küsimustes – ka ajaloolises võtmes siis tekstis ära toodud lause USA PResidendi õiguste suhtes keelata on korrektne.
  See “immigratsiooni jurist” – nagu enamus selle liini esindajatest esindavad “sorose klanni” kelle huvides on võimalikult rohkem nö “vett segada”.
  Sama teed on läinud ka “äriühingute esindajad” keda siis esindavad Gates ja Zuckenberg – rääkimine mingitest “sinikraedest” on aga täielik demagoogia.
  Nende oponente on rohkem aga selles “peavoolumeedias” nemad sõna ei saa – üks hea allikas ka opositsiooni numbrite kohta; https://www.numbersusa.org

  Ajaloolises võtmes on ka teema huvitav – kui võeti vastu Põhiseadus siis tehti see silmas pidades Euroopa suunalist immigratsiooni ja olid kitsad reeglid.
  Kuskil 18xx paiku kui tugevnes “sorose esiisade” mõjuvõim USA pollitikas (läbi erinevate pankurite poolt rahastavate gruppide poolt) hakati esmalt mängima just sellega.
  Kuigi algselt oli nii Põhiseaduses kui ka muus seadusandlus teatud viited “teistele kes võivad saada” USA kodanikeks peeti üheselt silmas indiaanlasi.
  Muideks – kui minna natuke rohkem tahapoole ajateljel siis USA esmaasukad olid just nimelt valged – nn Kenniwici kultuur, Clovise kultuur ja Moud Builders kultuur.
  Kõigi nende leidude puhul on üsma selgelt tegemist europiidsete koljudega ja ka muud näitajad kinnitavad seda.
  Valgete kultuur ulatus välja L-Ameerikasse (nn Chapokaya kultuur) kus nendega kohtusid veel ka esimesed Hispaania/Portugali meresõitjad.
  Üle Beringi maasilla saabusid asiaadid ja levisid tänu oma kiirele populatsiooni kasvule üle terve täis mandri – põhjast lõunasse.
  Oma areaali kasvuga sõid nad (tihti sõna otseses mõttes) ära ka seal enne elanud eurpoodse rassi esindajad – elu selle kultuuri varemetele oli aga suht lühike.
  Nimelt ei piisanud neil “mahtu” sellega pitkalt jätkata – kõik need kuulsad “maiade” kultuuri jäljed ei ole maiade aga europiidse rassi mälestsed.
  Ametlik ajalugu siiani sügab kukalt ja ei saa (ei taha) aru saada kuhu maiad kadusid – kuhugi ei kadunud – siiani elavad seal dšunglites.
  Aga midagi on neil puudu, et “oma” kultuuri hoida ja arendada.

  Peamise löögi USA immigratsioonile – mis enne oli Euroopa keskne (tänu millele pääsesid sisse ka teatud kongusninaga kodanikud) – andsid aga seaduse muudatused
  mis võeti (kui nüüd peast määlu ei peta) kuskil 1967 mis sisuliselt lubasid USAsse tulla igaühel – võitlus oli kõva aga pankurid/meedia võitsid.
  Eelenevalt oli kehtiv reegel – aastas ei tohi rohkem rahvast juurde tulle igasse teatud kogukonda kui 10% juba ees olevast rahvastikust.
  Näiteks kui 1923a elas osariigis 100 eestlast siis aastas ei tohtinud sinna emigreeruda rohke kui 10 inimest.
  Sela ajal tehtud seadusemuudatus aga kaotas selle piirangu ja lisas klausli “asüüli taotlejad” mis sisuliselt lubas “külla” tulle igaühel.

  Nagu näha ei ole USA immigratsiooni taevas sugugi nii lihtne ja sinine – probleeme on seal rohkemgi kui meil.
  Aga see Trumpi müür – seal on olnud sõnu rohkem kui tegusi – igatmasti “immigratsiooni juristid” vinguvad USA kallal aga samas ignoreerivad
  täiega tara mis ümbritseb iisraeli ja seal on lausa kuulipildujad tornides…

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused