Trumpi postituse tsenseerimine lõi Facebookis endas kired lõkkele

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
“Näoraamatu” looja ja omanik Mark Zuckerberg.

Mitmed Facebooki töötajad on avaldanud oma pahameelt ja protesti ettevõtte tegevjuhi Mark Zuckerbergi reageeringu üle Donald Trumpi postitusele, milles president nimetas USA linnades märatsevaid demonstrante kõrilõikajateks ja hoiatas, et kui algab rüüstamine, siis vastatakse sellele tulistamisega.

Zuckerbegi arvates tuleb küll poliitikuid kuulata, kuid sellest hoolimata on Trumpi sõnum tema meelest äärmiselt solvav ja postitus võetakse maha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paljud Facebooki töötajad ei ole aga sellise otsusega rahul ja mitmed neist on lausa otsustanud jääda protestiks töölt koju. Ka paljud koroonaviiruse tõttu kodust töötavad inimesed võtsid endale esmaspäeval vaba päeva ja lisasid oma „Kontorist väljas“ teatele, et protesteerivad ettevõtte otsuse üle eemaldada Trumpi sõnum.

Ehkki Facebooki töötajad arutavad siselistis sageli ettevõtte poliitikate üle, juhtub siiski harva, et nad seda nii teravalt kritiseerivad. „Facebooki otsuse tõttu võtta maha Trumpi vägivalda soosiv postitus on mul häbi selles ettevõttes töötada. Ma ei ole sellega absoluutselt nõus,“ kirjutas programmeerijana töötav Lauren Tan. „Mulle meeldib mu töö tehniline pool ja see, et saan töötada koos tarkade/meeldivate inimestega, kuid selline asi ei ole õige. Vaigistamine tähendab kaassüüd!“

Tootedisaini osakonna direktor Ryan Feritas leiab samuti, et tehtu ei ole õige. „Mark eksib ja ma püüan võimalikult valjuhäälselt muuta tema meelt.“ Ja tootehalduse direktor Jason Toff ütles: „Ma töötan Facebookis ja ma ei ole uhke selle üle, kuidas meid nähakse. Enamik töötajaid, kellega ma rääkinud olen, leiavad sama. Me teeme end kuuldavaks.“

Samas on muidugi ka vastupidiseid arvamusi, näiteks leiab insener Brandon Dail, et Trumpi ülistuslaul vägivallale Facebookis on jäle ja see tulebki eemaldada: „Keeldun kategooriliselt nõustumast ükskõik millise teistsuguse otsusega,“ ütles Dail.

Seega on ka Facebooki enda töötajad muutunud ettevõtte teatud poliitikate osas kriitiliseks, puudub üksmeel ning paljud töötajad on postitanud Twitteris kas ettevõtte otsust pooldavaid või hukka mõistvaid arvamusi.

Allikas: The Telegraph

12 commentsOn Trumpi postituse tsenseerimine lõi Facebookis endas kired lõkkele

 • Avatar
  Leo Viller

  Kui näiteks Teise maailmasõja ajal USA, Suurbritannia ja Nõukogude Liit oleksid oma riikides natslikel agentidel ja diversantidel lubanud vabalt tegutseda, siis oleks ilmselt natslik Saksamaa selle sõja võitnud

 • Avatar

  No ei saa aru, miks rahvas k2itub nagu poleks elu väljaspool fuckbooki, googlet, gmaili, misiganes twittereid! MILLEKS?! Kui lammasrahvas koliks sealt ära siis oleks probleem lahendatud. SEnikaua kuni ollakse lammas, siis ikka too seal nylgib ja tsensuurib nii nagu jaksab, ning loogiline et kel jämedam ots käes käitub nagu oleks ta ise too jumal – s.t. mitte enam lausa “jumala väljavalitu”, ning pomiseb et mis, kas ei tohigi usa presidenti tsensuurida v6i? Ning käiakse jälle antisemitismi kaart ehk koguni välja uuesti.

 • Avatar

  See on ülemõistkuse, kui nõme on Facebooki tsensuurimehhanism. Blokeeritakse isegi sõna, mitte sõna konteksti põhjal jne. Paar päeva tagasi blokeeriti osaliselt (ajajoonetoimingud) minu raamatukogu konto, sest näitan seal raamatukogule saabunud raamatuid. Küsiti enne, kas muudate oma nime ja kas on see teie enda konto, et neile “tundub, et kasutan seda ärilistel eesmärkidel,” saatsin vastuse, et kas kusagil üldse leiate minu kontol pakkumisi ja hindu? Nad isegi ei teavitanu, kui kauaks blokeering kestab, keiss olevat suletud juba. Teine konto sai sõna eest bloki, kuna ühele plastmassist georgilintidega kujule panin alla märke Untermensch. Pärast täieliku blokeeringu peale panekut annavad nad võimaluse vaidlustusele ehk siis viiakse lehele, kuhu saab oma protesti sisestada, kuid (!!!) see koht kuhu see sisestada – töötab vaid siis, kui blokeeringut ei ole! Blokeeringu puhul tuleb vastus – “hetkel polnud saatmine võimalik, proovige mõne aja pärast uuesti” ja nii võibki 30 päeva lolli mängida, ei muutu midagi. Hädasti oleks maailmas vaja kasutusele võtta FB sitasest käeulatusest eemal olevat uut globaalset keskkonda, mis ei tee poliitikat, vaid vahendab seda jne. Ei te, mille taha asi ükll jääb.

  • Avatar
   whitehonor

   Ma vehepeal tegin sinna trollimiseks kontosid, aga enam ei viitsi, sealt sai kohe blokki.

  • Avatar

   Ära muretse, blokeeri Facebook.

  • Avatar

   No aga MEWE ju on ometi! Aga seal on ju teil igav! Ei ole suminat ja lollakaid FB reklaame. MeWe-s võib siiamaani tõesti kirjutada, mida sülg sugu toob ja keskkond on ju samuti enamvähem. Masohhistid, mis muud…Naudivad, kui FB neid piinab.

   • Avatar

    FB keskkonda olen sunnitud kasutama seetõttu, et teiste üliolulised erialased kiirkontaktid on samuti vaid FB-s. Teistes keskkondades info lihtsalt ei levi operatiivselt. Aga loodetavasti MeWe kasvab veel ja hakkabki Facebookiga konkureerima. Praegu veel konkurentsi ei paista olevat nende vahel.

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Miks sellel fuckbergil selline jube zombie lõust on, ah õigus, ta on ju jumala poolt välja valitud.

 • Avatar

  Arvan et sell nn. Fb asemeleoleks juba ammu vaja midagi muud ja erapoolikut.

 • Avatar
  Qassem Suleimani

  Oi mis ving ja valeuudised siis levisid, kui Iraanis USA mahitas rahutusi, ning kus protestijad ründasid politsei relvaladu, ning protestija tulistas mööduva vanaisa oma tütre nähes surnuks. Keegi ei rääkinud kes tulistas, vaid süüdi oli ikka Iraani julgeolekuaparaat.

  Nüüd siis nati Delfi uudist kah lihtsalt nimed vahetatud:

  02.06.2020, 08:27
  VIDEO | Iraani sõjaväe kõrgeim kindral Suleimani saabus pealinna tänavatele olukorda jälgima

  Ajakirjaniku küsimuse peale, mida sõjaväekomandör Teherani tänavatel teeb, vastas Suleimani, et ta lihtsalt vaatab, kuidas Rahvuskaardil läheb. “Kõigil on õigus protesteerida tulenevalt Iraani islamistliku põhiseaduse esimesest parandusest. Iraani inimestel on selle kohaselt õigus protesteerida, kuid seda tuleb teha rahumeelselt,” rõhutas Qassem Suleimani.

  • Avatar
   Elmer Hill

   Yahoo!News kirjutab, et juba on tulistatud 4 politseiohvitseri, kes on haiglas.Politsei aga ei tohi kaabakaid vastu tulistada, sest Facebook, Twitter. CNN ja teised liberastlikud meediaprahid kirjutavad “rahumeelsetest” protestijatest.Röövitakse kauplusi, kaubanduskeskusi jm, uudis oli ka ühest neegrist, kelle tuttuue äri teised neegrid maha lõhkusid.
   Kui Trump lubab sõjaväe sisse tuua, sest demokraatliku partei kubernerid ei suuda/ei taha korda majja lüüa, siis karatakse Trumpi kallale-demokraatia mustadele ja kõrilõikajatele missugune!Ma ei tea, miks Trump veel ootab.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused