Trumpi postituse tsenseerimine lõi Facebookis endas kired lõkkele

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
“Näoraamatu” looja ja omanik Mark Zuckerberg.

Mitmed Facebooki töötajad on avaldanud oma pahameelt ja protesti ettevõtte tegevjuhi Mark Zuckerbergi reageeringu üle Donald Trumpi postitusele, milles president nimetas USA linnades märatsevaid demonstrante kõrilõikajateks ja hoiatas, et kui algab rüüstamine, siis vastatakse sellele tulistamisega.

Zuckerbegi arvates tuleb küll poliitikuid kuulata, kuid sellest hoolimata on Trumpi sõnum tema meelest äärmiselt solvav ja postitus võetakse maha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paljud Facebooki töötajad ei ole aga sellise otsusega rahul ja mitmed neist on lausa otsustanud jääda protestiks töölt koju. Ka paljud koroonaviiruse tõttu kodust töötavad inimesed võtsid endale esmaspäeval vaba päeva ja lisasid oma „Kontorist väljas“ teatele, et protesteerivad ettevõtte otsuse üle eemaldada Trumpi sõnum.

Ehkki Facebooki töötajad arutavad siselistis sageli ettevõtte poliitikate üle, juhtub siiski harva, et nad seda nii teravalt kritiseerivad. „Facebooki otsuse tõttu võtta maha Trumpi vägivalda soosiv postitus on mul häbi selles ettevõttes töötada. Ma ei ole sellega absoluutselt nõus,“ kirjutas programmeerijana töötav Lauren Tan. „Mulle meeldib mu töö tehniline pool ja see, et saan töötada koos tarkade/meeldivate inimestega, kuid selline asi ei ole õige. Vaigistamine tähendab kaassüüd!“

Tootedisaini osakonna direktor Ryan Feritas leiab samuti, et tehtu ei ole õige. „Mark eksib ja ma püüan võimalikult valjuhäälselt muuta tema meelt.“ Ja tootehalduse direktor Jason Toff ütles: „Ma töötan Facebookis ja ma ei ole uhke selle üle, kuidas meid nähakse. Enamik töötajaid, kellega ma rääkinud olen, leiavad sama. Me teeme end kuuldavaks.“

Samas on muidugi ka vastupidiseid arvamusi, näiteks leiab insener Brandon Dail, et Trumpi ülistuslaul vägivallale Facebookis on jäle ja see tulebki eemaldada: „Keeldun kategooriliselt nõustumast ükskõik millise teistsuguse otsusega,“ ütles Dail.

Seega on ka Facebooki enda töötajad muutunud ettevõtte teatud poliitikate osas kriitiliseks, puudub üksmeel ning paljud töötajad on postitanud Twitteris kas ettevõtte otsust pooldavaid või hukka mõistvaid arvamusi.

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused