Trumpi „tagandamine“ ähvardab läbi kukkuda, demokraadid otsivad teisi võimalusi

Maailm,
- Updated
Rahvuskaartlased Senatis protsessi turvamas. (Foto: Scanpix)

Ameerika Ühendriikide senatis jätkub täna president Trumpi nn tagandamisprotsess, ent senati enamuse liider demokraat Chuck Schumer on juba tulnud välja järgmise Trumpi „karistamise“ mõttega, seda juhul kui tagandamisprotsess senatis läbi kukub.

New Yorki esindav Schumer viitas, et demokraadid võivad käivitada põhiseaduse 14. paranduse, lõige 3, mis võimaldab kongressil keelata riigiametisse kandideerimise isikul, kes on olnud seotud „mässu või vastuhakuga“. Schumer kinnitas, et demokraadid keskenduvad hetkel siiski jätkuvalt käimasolevale senati tagandamisprotsessile. „Enne lõpetame tagandamisprotsessi ja siis tuleme demokraatidega kokku ning arutame, mida teha edasi,“ ütles Schumer.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Demokraadid on ka varem viidanud võimalusele kasutada põhiseaduse14. parandust, kui tagandamine peaks ebaõnnestuma. Ning hetkel ongi juba üsna kindel, et tagandamine ei õnnestu ja demokraadid jäävad taas pika ninaga. „See protsess on läbi. Möödas. Donald J Trumpi ei mõisteta süüdi. Me kõik teame seda,“ kirjutas Matt Vespa Townhallis. „Demokraadid, kes tahavad Trumpi süüdi mõista ja võtta talt võimaluse kandideerida uuesti presidendiks, on vajalikust 67-st häälest väga-väga kaugel.“

Trumpi ametist tagandamiseks (ehkki Trump on juba ametist lahkunud) on vaja, et selle poolt hääletaks vähemalt kaks kolmandikku senati liikmetest, s.t kõik demokraadid ja sõltumatud senaatorid ning vähemalt 17 vabariiklast. Teisipäeval toimunud hääletus tagandamisprotsessi põhiseaduslikkuse üle näitas aga selgelt, et neid hääli kokku ei tule. Demokraatidega liitus kuus vabariiklast, mis tegi tulemuseks 56:44.

Ka 14. põhiseadusparanduse hääletuse korral on vaja ületada kahe kolmandiku enamushäälte künnis mõlemas kongressi kojas, nii esindajatekojas kui ka senatis.

Allikas: Townhall

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused