Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trumpi valimiskampaania kogus kuuga üle 50 miljoni

-
07.07.2016
dolan turnp

Ameerika Ühendriikide vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi valimismeeskond teatas kolmapäeval, et kampaania kogus juunikuus rohkem kui 50 miljonit USA dollarit.

Valimismeeskonna andmetel saadi rohkem kui 26 miljonit rohkem kui 400 000 toetaja annetustest. Raha kogumiseks korraldati samal ajal 22 kampaaniaüritust, millel koguti 25 miljonit ja Trump ise panustas 3,8 miljonit.

USA föderaalsele valimiskomisjonile juunis esitatud dokumentide kohaselt alustas vabariiklaste kandidaat Trump presidendivalimiste kampaaniat vaid 1,3 miljoni dollariga, demokraat Hillary Clintonil on 31. mai seisuga kampaaniaarvel üle 42 miljoni. Lisaks Clintoni kampaaniaarvel olevale 42 miljonile on tema poliitilisel aktsioonikomiteel Priorities USA valimiskomisjonile esitatud dokumentide kohasel varutud veel 52 miljonit dollarit.

Trumpi kampaaniafond oli seega suure presidendikampaania eel viimaste kümnendite valimistega võrreldes enneolematult väike.

Rahaline seis peegeldab ka kandidaatide kampaaniaorganisatsioone. Clintoni kampaaniameeskonnas on umbes 700 inimest Trumpi 70-liikmelise meeskonna vastu.