Trumpi vastased tunnistavad: Vene-koostöö osas puuduvad tõendid

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Donald Trump

Uurimine väidetava kokkumängu üle Venemaaga 2016. aasta USA presidendivalimiste eel on kestnud nüüdseks juba ligi 10 kuud ning vabariiklastest võimuesindajad on valmis astuma kongressi komiteede ette, sooviga asjale punkt panna. Mingeid tõendeid koostöö kohta leitud ei ole, ja seda on pidanud tunnistama isegi juhtivad demokraadid.

Pühapäeval andis CNN-i kanalile intervjuu demokraatide senaator Dianne Feinstein, kellelt küsiti Trumpi endise kampaanianõuniku George Papadopoulos’e ülestunnistuse kohta.  Väidetavalt üritas Papadopoulus varjata USA võimude eest kontakte Moskvaga seostatud isikuga, kes pakkus mustavat materjali, e-kirju, Trumpi rivaali Hillary Clintoni kohta. Ehkki George Papadopoulos mõisteti süüdi FBI-le valetunnistuse andmises oma Venemaa kontaktide kohta, ei ole see veel piisavaks tõestuseks Trumpi kampaania Vene-koostöö kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Fox News kommenteeris seda teemat järgmiselt: Papadopoulos mõisteti süüdi selles ühesainsas punktis, milleks on FBI-le valetunnistuse andmine. Teda ei mõistetud süüdi nn kokkumängus, sest niisugust kuritegu USA seadusandluses ei eksisteeri, välja arvatud konkurentsiõiguses, mida ei saa rakendada valimistele ega poliitilistele kampaaniatele. Venemaaga suhtlemine ei ole kriminaalkuritegu, ehkki meedia ei saa sellest ilmselt iialgi aru.

CNN-i saatejuht küsis Feinsteinilt, kas too on kunagi näinud ühtegi tõendusmaterjali selle kohta, et nimetatud mustav materjal, e-kirjad, jõudis kunagi Trumpi kampaaniameeskonna kätte.

„Siiani mitte,“ vastas Feinstein.

Lisaks küsis saatejuht, kas Feinstein on olnud tunnistajaks ükskõik millist laadi suhtlusele, mis viitaks sellele, et Trumpi kampaania plaanis avaldada kompromiteerivat materjali Clintoni kohta kuidagi teisel viisil.

Ka sellele vastas Feinstein: „Ei, ma ei ole.“

Dianne Feinstein on senati luurekomitee liige ja senati õiguskomitees kõrgel kohal olev demokraatide esindaja. Mõlemad komiteed tegelevad Vene-koostöö uurimisega.

Allikas: Townhall

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused