Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trumpi vastased tunnistavad: Vene-koostöö osas puuduvad tõendid

-
09.11.2017
Donald Trump
© Scanpix

Uurimine väidetava kokkumängu üle Venemaaga 2016. aasta USA presidendivalimiste eel on kestnud nüüdseks juba ligi 10 kuud ning vabariiklastest võimuesindajad on valmis astuma kongressi komiteede ette, sooviga asjale punkt panna. Mingeid tõendeid koostöö kohta leitud ei ole, ja seda on pidanud tunnistama isegi juhtivad demokraadid.

Pühapäeval andis CNN-i kanalile intervjuu demokraatide senaator Dianne Feinstein, kellelt küsiti Trumpi endise kampaanianõuniku George Papadopoulos’e ülestunnistuse kohta.  Väidetavalt üritas Papadopoulus varjata USA võimude eest kontakte Moskvaga seostatud isikuga, kes pakkus mustavat materjali, e-kirju, Trumpi rivaali Hillary Clintoni kohta. Ehkki George Papadopoulos mõisteti süüdi FBI-le valetunnistuse andmises oma Venemaa kontaktide kohta, ei ole see veel piisavaks tõestuseks Trumpi kampaania Vene-koostöö kohta.

Fox News kommenteeris seda teemat järgmiselt: Papadopoulos mõisteti süüdi selles ühesainsas punktis, milleks on FBI-le valetunnistuse andmine. Teda ei mõistetud süüdi nn kokkumängus, sest niisugust kuritegu USA seadusandluses ei eksisteeri, välja arvatud konkurentsiõiguses, mida ei saa rakendada valimistele ega poliitilistele kampaaniatele. Venemaaga suhtlemine ei ole kriminaalkuritegu, ehkki meedia ei saa sellest ilmselt iialgi aru.

CNN-i saatejuht küsis Feinsteinilt, kas too on kunagi näinud ühtegi tõendusmaterjali selle kohta, et nimetatud mustav materjal, e-kirjad, jõudis kunagi Trumpi kampaaniameeskonna kätte.

„Siiani mitte,“ vastas Feinstein.

Lisaks küsis saatejuht, kas Feinstein on olnud tunnistajaks ükskõik millist laadi suhtlusele, mis viitaks sellele, et Trumpi kampaania plaanis avaldada kompromiteerivat materjali Clintoni kohta kuidagi teisel viisil.

Ka sellele vastas Feinstein: „Ei, ma ei ole.“

Dianne Feinstein on senati luurekomitee liige ja senati õiguskomitees kõrgel kohal olev demokraatide esindaja. Mõlemad komiteed tegelevad Vene-koostöö uurimisega.

Allikas: Townhall

Foto: Scanpix