Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Trumpi võitlus illegaalidega on vilja kandmas

-
07.04.2017
Laadime sisu...

Kolmapäeval avalikustas Ameerika Ühendriikide Sisejulgeolekuministeerium info, mille kohaselt ületas märtsis USA lõunapiiri rekordiliselt vähe illegaalseid immigrante.

Sisejulgeolekuminister John Kelly sõnul ei olnud illegaalsete immigrantide arreteerimiste arvu järsk vähenemine sugugi üllatuslik ja sellel on selge seos president Donald Trumpi lähenemisega illegaalsele immigratsioonile. Kelly ütles aruannet esitades, et USA lõunapiiril püüti märtsis kinni alla 12 500 illegaalse piiriületaja. Detsembris oli see arv 43 000.

Kelly sõnul on jõudsalt vähenenud ka Kesk-Ameerikast USAsse saabuvate perede ja üksinda reisivate laste arv. Viimastel aastatel on USAsse saabunud sadu tuhandeid illegaalseid immigrante Kesk-Ameerika riikidest. Märtsis tabati piiril aga vähem kui 1000 alaealist ja vähem 1100 perekonda. Peamiselt on alaealised ja perekondadena piiri ületavad inimesed pärit Hondurasest, El Salvadorist ja Guatemalast. Ühe teise raporti andmetel on USA lõunapiiri ületavate illegaalide arv langenud 67%.

Endine president Barack Obama vähendas oma kaheksa ametis oldud aasta jooksul piirikontrolli ja lubas Kesk-Ameerika riikidest USAsse enam kui 300 000 illegaalset immigranti, kellele anti ajutine elamisluba, tööluba ja võimalus käia USAs koolis. Just sellise immigrantide sissevoolu tagajärjel kujuneski välja tugev avalikkuse vastuseis immigratsioonile ja suurenes kuritegevus USAs.

Uute illegaalsete immigrantide riiki tulemise takistamine on aga vaid üks väike osa probleemist. Hetkel elab USAs 11 miljonit illegaali, 8 miljonit neist töötab. Väga paljud hiljutised illegaalid saabusid riiki turistidena või ametliku tööloa alusel, kuid sissesõiduviisa lõppedes ei lahkunud nad riigist. Selliseid inimesi oli 2015. aastal ligi 500 000.

Lisaks kutsub föderaalvalitsus igal aastal riiki miljon inimest ametlikult. Neile antakse tööluba, kuid nii illegaalsed kui ka legaalsed immigrandid kujutavad endast konkurentsi igal aastal tööturule sisenevale 4 miljonile noorele ameeriklasele.

President Donald Trump on lubanud tugevdada piirikontrolli ja ehitada müüri USA lõunapiirile. Lisaks on ta lubanud muuta kodumaale naasmise korda ja piirata ajutiste töölubadega USAsse saabuvate inimeste arvu.

Allikas: Breitbart 

FOTO: AP/Scanpix