Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trumpi-vastane hüsteeria kogub tuure: juba ähvardatakse kodusõja ohuga

-
05.03.2019
President Donald Trump šokeerib paljusid oma otsekohesusega.
© Scanpix

Näib, et USA demokraatide poolt ülesköetud nõiajaht president Trumpi vastu jätkub endise hooga, eesmärgiks Trumpi täielik ruineerimine 2020 aasta valimisteks ja establisment´i võimu taastamine.

Möödunud nädalal andis USA presidendi kauaaegne advokaat Michael Cohen tunnistusi kongressi järelevalve- ja reformikomitee ees, mainides oma lõppsõnas, et Trump ei lahkuks pärast 2020. aasta presidendivalimiste võimalikku valimiskaotust rahumeelselt. „Võttes arvesse minu kogemusi Trumpi heaks töötamisel, pelgan ma, et kui ta kaotab 2020. aasta valimised, ei tule rahumeelset võimuvahetust,“ ütles Cohen.

Peavoolumeedia on kasutanud Coheni ütlusi taas suuremat sorti hüsteeria üleskütmiseks ja läinud isegi niikaugele, et maalinud absurdseid stsenaariume Trumpi õhutatud kodusõja puhkemisest. Samas unustatakse ära, et Michael Coheni näol on tegemist end süüdi tunnistanud kurjategijaga, kes valetas Kongressi ees kahel ülekuulamisel. Lisaks on ta tunnistanud end süüdi mitmes finantskuriteos.

Kuid USA peavoolumeedia ületab ennast taas. Breitbart on teinud väikese ülevaate. Näiteks võrdles president Nixoni endine nõunik Joh Dean New York Timesis Coheni ütlusi omanda tunnistusega Nixoni vastu. Dean kirjutas oma kolumnis, et jagab Coheni kartusi ja et Trumpi näol on tegemist autoritaarse isikuga, kes ei austa demokraatiat ega demokraatlikke institutsioone.

Miami Heraldis hoiatas aga kolumnist Leonard Pitts Jr., et Trumpi kaotuse puhul 2020 ei ole pehme üleminek ilmselt tagatud ja väitis tõemeeli, et Trumpi toetajad võivad muutuda peale valimiskaotust vägivaldseks. Ta tsiteeris ühtlasi Deani ja nimetas Trumpi presidentuuri vähihaiguseks.

Moveon.org aktivist ja Bill Clintoni valitsuse endine tööminister Robert Reich kirjutas aga Guardiani artikli pealkirjaga „Kui Trump kaotab, siis teame, mida oodata: viha, hirmu ja kaost.“ Ka paanikaõhutaja Reich viitab kodusõja võimalusele 2020: „Trumpi jaoks on kaotamine alanduse kõrgeim vorm; ja alandus on talumatu.“ Reich ei pööra suuremat tähelepanu Coheni kuritööregistrile, vaid leiab, et Michael Coheni hoiatustesse tuleb suhtuda täie tõsidusega.

Truthout.com kolumnist William Rivers Pitt aga kirjutab: „Võimalik, et Donald Trump on kõige ohtlikum mees, kes siiani on presidendiks saanud ja vaid lollpea võib arvata, et ta lahkub vaikselt.“

Jutt Trumpi poolsest kodusõja õhutamisest pärast 2020. aasta võimalikku valimiskaotust läks tegelikult lahti juba enne Coheni tunnistuste andmist. Kaks nädalat tagasi lasi CNN eetrisse loo, milles professor Joshua A Geltzer arutles selle üle, mis võib juhtuda, kui Trump 2020. aasta valimised kaotab. Ta teoretiseeris saates võimaluse üle, et Trump kasutab oma võimu säilitamiseks armee abi. „Ta on maailma kõige vägevama armee ülemjuhataja.“ Geltzer läks oma absurdse mõttearendusega isegi nii kaugele, et soovitas kongressile nõuda armeejuhtidelt kirjalikku kinnitust selle kohta, et Trumpil ei lubata kasutada valimiskaotuse järel presidendiameti säilitamiseks sõjaväe abi.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer