Tšehhi parlamendi alamkoda hääletas seadusemuudatuse poolt, mis muudab relvakandmise kodanike põhiõiguseks

Maailm,
- Updated

Tšehhi parlamendi alamkoda hääletas seadusemuudatuse poolt, mis muudab relvakandmise kodanike põhiõiguseks ja seda vastureaktsioonina Euroopa Liidu karminevatele relvakandmisseadustele.

Seaduse poolt hääletas alamkojas 139 liiget ja vastu oli vaid 9 liiget. Seadus liigub nüüd edasi Tšehhi parlamendi senatisse, kus selle lõplikuks vastuvõtmiseks on vaja kvalifitseeritud häälteenamust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seadusemuudatuses on märgitud, et relvakandmise õiguse laiendamine on vajalik kogu riigi turvalisuse huvides. Tšehhi siseminister Milan Chovanec ütles, et uus seadus on väga selgelt suunatud EL-i direktiivi vastu, mis võeti vastu märtsis ja millega tugevdatakse kontrolli tulirelvade omandamise ja valduse üle. „Me ei taha võtta oma rahvalt relvi ära ajal, mil turvalisus aina väheneb,“ ütles Chovanec.

Tšehhi vastureaktsioon EL-i relvapoliitikale on suuresti põhjustatud ka migratsioonikriisist ja kohustuslikest migratsioonikvootidest. Tšehhi koos teiste Visegrádi riikidega on keeldunud osalemast migrantide ümberjaotuskavas. Andrej Babis, keda peetakse tõenäoliseks tulevaseks Tšehhi peaministriks, teatas möödunud nädalal, et on täielikult vastu massilisele migratsioonile, öeldes: „Me peame võitlema selle eest, mida meie esivanemad on üles ehitanud. Kui Brüsselis on peagi rohkem moslemeid kui belglasi, siis on see nende probleem. Mina seda siia ei taha. Meile ei dikteerita, kuidas me siin elama peame.“

Allikas: Breitbart  – tõlkis ja refereeris Triin van Doorslaer

FOTO: Reuters/Scanpix – Andrej Babis

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused