Tšehhi, Slovakkia ja Austria seisavad vastu 2015. aasta rändekriisi kordumisele Afganistani suunalt

Maailm,
©Scanpix
Nad tulevad. Aga neid ei taheta. Afgaanid Saksamaal.

Tšehhi, Slovakkia ja Austria riigijuhid teatasid Afganistani olukorda kommenteerides ühiselt, et on vastu illegaalsele immigratsioonile ega soovi 2015. aasta migratsioonikriisi kordumist. Teisipäeval Lednices kohtunud Andrej Babiš, Eduard Heger ja Sebastian Kurz leidsid, et afgaane tuleb aidata nende kodumaal ja Afganistani naaberriikides.

„Peame inimesi toetama ja seepärast on Austria otsustanud eraldada suure summa, 18 miljonit eurot, Afganistani ja selle naaberriikide toetuseks,“ ütles Austria kantsler Sebastian Kurz. „Me ei tohi lubada 2015. aasta kordumist. Oleme vastu illegaalsele immigratsioonile. Võitleme smugeldajate ja inimsmugeldajatega; kontrollimatut rändevoogu Euroopasse ei tohi tekkida.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tšehhi peaminister Andrej Babiš kinnitas, et kõigi kolme riigi valitsustel on ühine arusaam võitlusest inimkaubitsejatega. „Illegaalsed migrandid maksavad Euroopasse pääsemise eest raha. Meie peame seda ennetama väljaspool Euroopat,“ rõhutas Babiš, lisades et Euroopas lihtsalt ei ole neile kohta. „Migratsiooniprobleem tuleb tagasi. Me näeme, kuidas Valgevene režiim kasutab migratsiooni hübriidrelvana.“ Babiši sõnul on vaja peatada organiseeritud migratsioon Valgevenest ning seda toetavad tema arvates kindlasti ka Balti riigid.

Leedu, Läti, aga ka Poola, on sattunud tugeva Valgevenest saabuva illegaalse migratsioonisurve alla. Kolme riigi peaministrid ja Eesti peaminister on süüdistanud Valgevene praeguse kriisi teadlikus organiseerimises. Nende väitel laseb Aleksandr Lukašenko Kaug-Idast ja Aafrikast saabuvatel migrantidel meelega ületada ühiseid riigipiire, mis ühtlasi on ka Euroopa Liidu ja Schengeni välispiirid. Väidetavalt on tegemist Lukašenko kättemaksuga sanktsioonide eest.

Kurzi meelest on vaja võidelda igasuguse illegaalse migratsiooniga ning ta lisas, et nüüd ongi sattunud rünnaku alla Ida-Euroopa. „Lääne-Euroopast vaadatuna võib tõdeda, et meie oleme kannatanud migratsioonisurve all juba aastaid. On väga oluline, et välispiirid on kaitstud, tuleb astuda otsustavaid samme smugeldajate vastu ja saata selge signaal kõikidele riikidele,“ leidis Kurz.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused