Tšehhi suhtub Macroni föderaalse Euroopa propagandasse negatiivselt

Maailm,
©Scanpix
Tšehhi peaminister Andrej Babiš (paremal) astus välja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni räigete seisukohtade vastu

Tšehhi peaminister Andrej Babiš kritiseeris teravalt Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni artiklit, milles Prantsuse riigipea ärgitas valijaid üle terve Euroopa toetama Euroopa Liitu soosivaid erakondi.

“Mulle ei meeldi see üldse. Ma ei arva, et see läheb õiges suunas. Mind see üleskutse üllatab,” ütles Babiš.

Prantsuse president Emmanuel Macron avaldas Euroopa lehtedes üleskutse tugevamast Euroopast, soovitades liikmesriikide kodanikel hoiduda 23.-26. mail peetavatel europarlamendi valimistel rahvuslaste parteidest, kes “ei paku midagi”.

Ta tegi ka ettepaneku luua agentuur liikmesriikide valimiste kaitsmiseks küberrünnakute ja muude mõjutustegevuste eest. Samuti tahab Macron keelata Euroopa Liidu poliitiliste parteide rahastamise välisjõudude poolt.

Migratsioonist rääkides tegi Macron üleskutse karmistada piirivalvet, luua ühine piirivalve ja ühised asüülireeglid.

Samuti ärgitas ta Euroopat juhtima võitlust kliimamuutusega ja seadma eesmärgiks süsinikuneutraalsuse saavutamise 2050. aastaks ja pestitsiidide kasutamise vähendamise poole võrra 2025. aastaks.

EL peaks keskenduma fundamentaalsetele küsimustele, nagu julgeolek ja ühisturu parandamine. Tšehhid ei reageeri hästi Macroni arvamusele, “hoopis vastupidi”, ütles Babiš uudisteagentuurile Associated Press.

Allikas: AP 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused